Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

12/05/2021

Υπεύθυνος Λογιστηρίου

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΔΥΤΙΚΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Η Styropan, βιομηχανία μονωτικών υλικών με έδρα τη Θεσσαλονίκη αναζητά Υπεύθυνο Λογιστηρίου για πλήρη κάλυψη όλων των αναγκών του λογιστηρίου.

Περιγραφή θέσης:

  • Καταχωρίσεις παραστατικών (τιμολογίων αγορών, πωλήσεων, δαπανών, εισπράξεων, πληρωμών, κοκ)
  • Ταμειακές συναλλαγές (εισπράξεις – πληρωμές)
  • Παρακολούθηση-διαχείριση επιταγών / ληξιάριο αξιογράφων
  • Παρακολούθηση και τήρηση υποχρεώσεων προς δημόσια ταμεία και οργανισμούς
  • Επίβλεψη και έλεγχος των διαδικασιών της Μισθοδοσίας καθώς και υποβολή όλων των απαραίτητων καταστάσεων στις αρμόδιες υπηρεσίες (ΦΠΑ, ΦΜΥ, ΕΦΚΑ, INTRASTAT, Δηλώσεις κτλ.)
  • Διεκπεραίωση καθημερινών λογιστικών εργασιών
  • Επιμέλεια του κλεισίματος των βιβλίων και της υποβολής της ετήσιας δήλωσης φόρου εισοδήματος
  • Παρακολούθηση Θεωρημένης Αποθήκης (βιβλίο παραγωγής και κοστολογίου)
  • Συμφωνίες λογαριασμών πελατών, προμηθευτών, πιστωτών, ταμείου, τραπεζών και αξιογράφων

Απαραίτητα Προσόντα

Προφίλ υποψηφίου:

  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. Οικονομικής κατεύθυνσης, Χρηματοοικονομικών, Διοίκησης Επιχειρήσεων
  • Εμπειρία τουλάχιστον 3 έτη σε αντίστοιχη θέση με βιβλία Γ κατηγορίας και χρήση λογιστικών προγραμμάτων της EPSILONNET (PYLON)
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ, άριστη γνώση λογιστικών φύλλων Excel
  • Γνώση λογιστικών προγραμμάτων της ALTEC (KEF32 ERP, ATLANTIS PAYROLL3)
  • Καλή γνώση αγγλικών (γραπτά και προφορικά)
  • Ικανότητα επικοινωνίας και συνεργασίας, διαχείρισης χρόνου, μεθοδικότητα και πνεύμα ομαδικότητα

Παροχές

Προσφέρονται:

  • Ανταγωνιστικές παροχές
  • Σύγχρονο και δυναμικό εργασιακό περιβάλλον
  • Δυνατότητες εξέλιξης
  • Πλήρης απασχόληση
  • Ένσημα και ασφάλιση