Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/3/2024

Στέλεχος Λογιστηρίου – Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΣΙΝΔΟΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Ζητείται Στέλεχος Λογιστηρίου – Βοηθός Λογιστή στα γραφεία της έδρας μεγάλης εταιρείας στη ΒΙ.ΠΕ. Θεσσαλονίκης στη Σίνδο.

Κύριες αρμοδιότητες της θέσης:

  • Καταχώρηση λογιστικών εγγραφών βιβλίων Γ’ κατηγορίας
  • Έκδοση παραστατικών Αποστολής - Τιμολόγησης προϊόντων
  • Συμφωνίες λογαριασμών πελατών - προμηθευτών
  • Παρακολούθηση και έλεγχος εσωτερικών Εντύπων διακίνησης
  • Φυσική και ηλεκτρονική αρχειοθέτηση παραστατικών και εγγράφων
  • Εξωτερικές εργασίες

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ικανό και δυναμικό άτομο με αρχική εμπειρία που θέλει να εξελιχθεί
  • Απόφοιτος ΑΕΙ ή ΤΕΙ
  • Τουλάχιστον 4 έτη εμπειρία σε οργανωμένο λογιστήριο
  • Άριστη γνώση ERP λογισμικού
  • Πολύ καλή γνώση MS Office και Αγγλικών
  • Εχεμύθεια
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα επικοινωνίας και υπευθυνότητας
  • Ανεπτυγμένη ικανότητα οργάνωσης και διαχείρισης χρόνου
  • Ικανότητα ομαδικότητας και συνεργασίας

Παροχές

  • Άριστο επίπεδο αρχικής αμοιβής και bonus
  • Εξέλιξη μισθολογική και ιεραρχική
  • Σύμβαση αορίστου χρόνου πλήρους απασχόλησης
  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας
Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνήσουμε με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση για να οριστεί συνέντευξη. Για όλες τις αιτήσεις θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.