Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/06/2020

Μηχανολόγος / Ηλεκτρολόγος Μηχανικός

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΛΑΡΙΣΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Από την εταιρεία Dolas Engineering η οποία δραστηριοποιείται στο σχεδιασμό και εγκατάσταση μονάδων για τη βιομηχανία τροφίμων και ποτών ζητείται Μηχανολόγος / Ηλεκτρολόγος Μηχανικός για τη στελέχωση του τμήματος σχεδιασμού και υλοποίησης νέων έργων.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Υπεύθυνος σχεδιασμού και εγκατάστασης νέων μονάδων, ανάπτυξης και προτυποποίησης βιομηχανικού εξοπλισμού
  • Κατάρτιση προϋπολογισμού έργου
  • Έλεγχος υλοποίησης, τήρηση χρονοδιαγράμματος

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστη κ' αποδεδειγμένη γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Γνώση της Γερμανικής θα θεωρηθεί πρόσθετο προσόν
  • Επιθυμητή εργασιακή εμπειρία σε τεχνική εταιρεία ή βιομηχανία σχετιζόμενη με τον κλάδο τροφίμων και ποτών (2-5 έτη)
  • Καλή γνώση χρήσης ηλεκτρονικών υπολογιστών
  • Πολύ καλή γνώση τρισδιάστατης βιομηχανικής σχεδίασης με προγράμματα όπως Solidworks ή Inventor
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Ανάπτυξη πρωτοβουλιών
  • Γρήγορη αντίληψη
  • Προσαρμοστικότητα
  • Δυνατότητα ταξιδιών εντός και εκτός Ελλάδας.

Παροχές

  • Εξελισσόμενο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Συμμετοχή σε έργα για λογαριασμό σημαντικών και μεγάλων εταιρειών σε Ελλάδα και εξωτερικό
  • Συνεχής εκπαίδευση προσαρμοσμένη στις ανάγκες κάθε εργαζόμενου
  • Επαφή με νέες καινοτόμες τεχνολογίες
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων και εμπειρίας.