Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/3/2023

Υπεύθυνος έρευνας (Γεωπόνος - Ζωοτέχνης ή Κτηνίατρος) ή Βιοτεχνολόγος ή Χημικός

Αγροτικά

Πόλη ΑΣΠΡΟΠΥΡΓΟΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Διδακτορικό (PhD)

Ζητείται Υπεύθυνος έρευνας (Γεωπόνος - Ζωοτέχνης ή Κτηνίατρος ή Βιοτεχνολόγος ή Χημικός) σε εταιρεία συμπληρωμάτων ζωοτροφών με έδρα στον Ασπρόπυργο Αττικής.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Περιγραφή θέσης

  • Παρακολούθηση και συμμετοχή σε πρόγραμμα σε εξέλιξη. Ανάπτυξη νέων προγραμμάτων
  • Διδαχή σε στελέχη επιχειρήσεων του κτηνοτροφικού κλάδου, και συναφών προγράμματος διατροφής του Πανεπιστημίου Cornell
  • Συμμετοχή στο σχεδιασμό της νέας μονάδας ειδικών ζωοτροφών
  • Στήριξη εξαγωγών
  • Προώθηση αναλυτικών συσκευών ζωοτροφών
  • Επιμέλεια και διδασκαλία προγραμμάτων διατροφής ζώων, πτηνών και υδρόβιων εκτροφών.
  • Aνάπτυξη νέου τομέα τροφίμων ζωϊκής και φυτικής διατροφής

Απαραίτητα Προσόντα

  • Επιθυμητές οι αναβαθμισμένες γνώσεις εκτροφής και διατροφής αγροτικών ζώων, πτηνών και υδρόβιων εκτροφών
  • Ερευνητική γνώση και εμπειρία
  • Άριστη γνώση τουλάχιστον της Αγγλικής

Παροχές

  • Ικανοποιητικός μισθός
  • Κίνητρα απόδοσης
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, όπου χρειάζεται
  • Προοπτικές ανέλιξης
  • Δυνατότητες συμμετοχής στο αποτέλεσμα