Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

01/06/2023

Senior IT Support Officer

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Το Κέντρο Δια Βίου Μάθησης UNIVERSAL ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ Α.Ε., μέλος του Εκπαιδευτικού Ομίλου ΑΚΜΗ, με μακρόχρονη παρουσία στο χώρο της Επαγγελματικής Εκπαίδευσης και Κατάρτισης, αναζητά για την έδρα της εταιρίας στην Αθήνα

SENIOR IT SUPPORT OFFICER

Κύριες αρμοδιότητες της θέσης:

  •  Παρέχει τεχνική υποστήριξη σε υλικό και λογισμικό διαφόρων θέσεων εργασίας σε περιβάλλον εταιρικού δικτύου (Κεντρικά & Παραρτήματα).
  •  Εντοπίζει, ερευνά και επιλύει τεχνικά προβλήματα. (Troubleshooting)
  •  Διαχείριση χρηστών, ανταπόκριση σε τηλεφωνικές κλήσεις, email και αιτήματα προσωπικού για τεχνική υποστήριξη. (Support)
  •  Διασφαλίζει, προλαμβάνει, οργανώνει, δρομολογεί τις απαραίτητες ενέργειες που εξασφαλίζουν την αδιάλειπτη λειτουργία των υποδομών της εταιρείας σε θέματα Πληροφορικής (BCP, firmware updates, Security etc).
  •  Εγκατάσταση/Παραμετροποίηση/Συντήρηση σε Hardware & Software
  •  Διεξαγωγή καθημερινών λειτουργιών δημιουργίας αντιγράφων ασφαλείας δεδομένων και παραμετροποιήσεων (configurations backups)
  •  Διασφάλιση ορθής λειτουργίας υποδομής & δικτυακού εξοπλισμού (Routers, Switches, WiFi, VPNs)
  •  Υποστήριξη και αντιμετώπιση προβλημάτων (onsite & remote)
  •  Διαχείριση εγγράφων τεχνικών προδιαγραφών και εσωτερικών διαδικασιών Πληροφορικής
  •  Επικοινωνία με προμηθευτές και εσωτερικά τμήματα για την υλοποίηση θεμάτων Πληροφορικής
  •  Δημιουργία καλών σχέσεων με όλα τα τμήματα και τους συναδέλφους

Απαραίτητα Προσόντα

  •  Πτυχίο ΑΕΙ / ΤΕΙ / Κολλεγίου στον τομέα της Πληροφορικής.
  •  Αποδεδειγμένη προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε αντίστοιχη θέση
  •  Πολύ καλή γνώση Αγγλικών (Γραπτά & Προφορικά).
  •  Άριστη γνώση τεχνολογιών Microsoft (Windows 10, Windows Server 2008/2019, MS-SQL, Active Directory, File Server, Hyper-V).
  •  Άριστη γνώση Microsoft Office (Office 2010/2019/365).
  •  Παραμετροποίηση δικτυακών συσκευών (Routers, Switches, Firewalls, Printers, Access Points etc).
  •  Παραμετροποίηση συστημάτων ασφαλείας (Antivirus, Firewalls, VPNs etc).
  •  Πολύ καλή επικοινωνία με χρήστες.

Επιθυμητά προσόντα

  •  CompTIA Network+ Certification
  •  MCSA Certification
  •  Microsoft Office 365 Certification
  •  Γνώση συστημάτων ασφάλειας δεδομένων & πληροφοριών (ISO 27001 κ.α.)

Προφίλ Υποψηφίων:

  •  Πάθος και όρεξη για την Πληροφορική και εν γένει την Τεχνολογία
  •  Διάθεση συνεχούς ανάπτυξης και ενημέρωσης για τις εξελίξεις στον χώρο της Τεχνολογίας
  •  Κατανόηση των αναγκών των χρηστών και προσήλωση στην εξυπηρέτηση του εσωτερικού πελάτη/ χρήστη
  •  Ικανότητες οργάνωσης και προγραμματισμού προτεραιοτήτων
  •  Ικανότητα επίλυσης θεμάτων αυτόνομα αλλά και στο πλαίσιο ομάδας
  •  Εξωστρεφής, ευγενική και ευχάριστη προσωπικότητα με αναπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες
  •  Μεθοδικότητα & τήρηση χρονοδιαγραμμάτων

Παροχές

Η εταιρεία μας προσφέρει

  •  Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών αναλόγως τυπικών προσόντων
  •  Σταδιοδρομία σε ένα ευχάριστο και σύγχρονο εργασιακό περιβάλλον
  •  Άριστες συνθήκες εργασίας και συνεργασίας
  •  Συνεχή τεχνική εκπαίδευση
  •  Δυνατότητες επαγγελματικής εξέλιξης στο πλαίσιο της δυναμικής ανάπτυξης του Ομίλου

Σας περιμένουμε στην Ομάδα μας!

Όλες οι υποψηφιότητες θα αντιμετωπισθούν με εχεμύθεια και επαγγελματισμό.