Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

30/9/2020

Administrative Assistant

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΜΑΡΟΥΣΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Ζητείται Administrative Assistant από εταιρεία πληροφορικής με έδρα στο Μαρούσι.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Καθήκοντα:

  • Διοικητική και διαχειριστική υποστήριξη, προκειμένου να βελτιστοποιούνται οι διαδικασίες ροής εργασιών στο γραφείο.
  • Υποστήριξη συναδέλφων και στελεχών σε ό,τι αφορά τον σχεδιασμό και τη διανομή πληροφοριών.
  • Σημείο αναφοράς για όλα τα ερωτήματα, αιτήματα ή ζητήματα ως αναπόσπαστο μέρος του εργατικού δυναμικού της εταιρείας.

Αρμοδιότητες:

Ο/Η υποψήφιος-α θα:

  • Απαντά σε τηλεφωνήματα και τα ανακατευθύνει όταν είναι απαραίτητο
  • Διαχειρίζεται το ημερήσιο/εβδομαδιαίο/μηνιαίο πρόγραμμα και οργανώνει νέες συναντήσεις και ραντεβού
  • Ετοιμάζει και διανέμει την αλληλογραφία, τα υπομνήματα και τις φόρμες
  • Αρχειοθετεί και ενημερώνει τα στοιχεία επικοινωνίας των εργαζομένων, των πελατών, των προμηθευτών και των εξωτερικών συνεργατών
  • Υποστηρίζει και διευκολύνει την ολοκλήρωση των τακτικών εκθέσεων
  • Αναπτύσσει και διατηρεί ένα σύστημα αρχειοθέτησης
  • Ελέγχει συχνά τα αναλώσιμα γραφείου και πραγματοποιεί τις κατάλληλες παραγγελίες καθώς και τις προμήθειες σε απαραίτητα για τη λειτουργία του γραφείου
  • Κανονίζει τα ταξίδια
  • Καταγράφει τα έξοδα και υποβάλει αναφορές
  • Αναλαμβάνει περιστασιακά καθήκοντα υπαλλήλου υποδοχής
  • Αναλαμβάνει την προετοιμασία φακέλων διαγωνισμών/συλλογή εγγράφων/επικοινωνία με συνεργαζόμενες εταιρείες

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αποδεδειγμένη εργασιακή εμπειρία ως γραμματέας ή administrative assistant
  • Εξοικείωση με την οργάνωση γραφείου και τεχνικές βελτιστοποίησης
  • Υψηλός βαθμός ικανότητας ταυτόχρονης εκτέλεσης πολλαπλών εργασιών και διαχείρισης χρόνου
  • Άριστες δεξιότητες προφορικής και γραπτής επικοινωνίας
  • Ακεραιότητα και επαγγελματισμός
  • Άριστη γνώση MS Office
  • Άριστη γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Εξοικείωση με social media

Παροχές

  • Οργανωμένο και φιλικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης
  • Ικανοποιητικές αποδοχές