Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

26/03/2024

Γεωπόνος στο Τμήμα Πωλήσεων

Αγροτικά

Πόλη ΝΕΑ ΕΡΥΘΡΑΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία μας Issaris Garden Centre που δραστηριοποιείται στο χώρο του πρασίνου αναζητά άτομο προς στελέχωση προσωπικού, στο τμήμα πωλήσεων στη θέση του Πωλητή, για εργασία πλήρους απασχόλησης.

Η θέση αφορά εξυπηρέτηση πελατών, λιανικής και χονδρικής πώλησης.

Βασικό πλεονέκτημα οι ανάλογες σπουδές σε ΑΕΙ ή ΤΕΙ ( Γεωπονικές Σπουδές, Ανθοδετική κλπ).

Ο ρόλος του Πωλητή είναι καθοριστικός για τη λειτουργία του καταστήματος μας αφού χρειάζεται να δημιουργήσει προσωπική επαφή με τον πελάτη και να φροντίσει για την εξυπηρέτηση του. Από αυτόν εξαρτάται σε μεγάλο βαθμό, αν ο ενδιαφερόμενος θα αγοράσει τελικά κάτι από το κατάστημα, ποιο προϊόν θα επιλέξει και, κυρίως, αν θα μείνει ευχαριστημένος, ώστε να μας επισκεφθεί ξανά στο μέλλον. Κάθε νέος εργαζόμενος εκπαιδεύεται σχετικά με το αντικείμενο της εργασίας του.

Απαραίτητα Προσόντα

Βασικές Αρμοδιότητες
  • Πώληση & εξυπηρέτηση πελατών (λιανική & χονδρική πώληση, δώρα, προτάσεις φύτευσης & κατασκευής κήπων, λίπανση, φυτοπροστασία, άρδευση κ.α)
  • Παροχή εξαιρετικού επιπέδου εξυπηρέτησης
  • Διεκπεραίωση παραγγελιών
  • Παραλαβή και έλεγχος εμπορευμάτων
  • Τοποθέτηση, τακτοποίηση προϊόντων και αναπλήρωση ραφιών και κενών
  • Συμμετοχή στις καθημερινές εργασίες για τη διασφάλιση της εύρυθμης λειτουργίας του καταστήματος
  • Εργασίες συντήρησης και τακτοποίησης των φυτών καθώς και του εργασιακού χώρου
  • Ευχάριστη, επικοινωνιακή και δυναμική προσωπικότητα
  • Επαγγελματισμός, ακεραιότητα και υπευθυνότητα
  • Εργατικότητα
  • Ευγένεια
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Άνετη χρήση υπολογιστή, Word/Excel

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση και ασφάλιση
  • Συνεχές ωράριο
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Φιλικό - Επαγγελματικό εργασιακό περιβάλλον
  • Αναγνώριση Πτυχίου
  • Καλή αμοιβή και αποδοχές