Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

9/10/2020

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΒΙΠΕ ΣΙΝΔΟΥ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Από Ανώνυμη Εταιρεία κατασκευής επαγγελματικού εξοπλισμού στη Βιομηχανική Περιοχή της Σίνδου ζητείται Βοηθός Λογιστή.

Αρμοδιότητες:
  • Τιμολόγηση
  • Καταχωρήσεις παραστατικών δαπανών
  • Συμφωνία υπολοίπων πελατών/προμηθευτών
  • Έκδοση και διαχείριση εγγράφων εξαγωγών και εισαγωγών (Ενδοκοινοτικών και Γ’ Χωρών)
  • Έκδοση μισθοδοσίας
  • Συμφωνίες τραπεζών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο Οικονομικής / Λογιστικής κατεύθυνσης
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση 3 ετών
  • Γνώση διαδικασιών Μισθοδοσίας και υπηρεσιών ΕΡΓΑΝΗ
  • Εμπειρία στη διαχείριση ERP συστημάτων (κατά προτίμηση Pylon και Business Μισθοδοσία)
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Άριστη γνώση υπολογιστών (MS OFFICE)
  • Κάτοχος οχήματος ΙΧ

Θα εκτιμηθούν:

  • Κάτοικος δυτικής Θεσσαλονίκης
  • Γνώση δεύτερης γλώσσας