Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
25/04/2024

Μηχανικός Συντήρησης (Μηχανολόγος)

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΒΙ.ΠΕ. ΠΑΤΡΩΝ | ΠΑΤΡΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η EL PACK Α.Ε., εταιρία με ηγετική θέση στον κλάδο της χάρτινης συσκευασίας επιθυμεί να εντάξει στο ανθρώπινο δυναμικό της, για το εργοστάσιο της στη ΒΙΠΕ Πατρών:

Μηχανικό συντήρησης (Μηχανολόγο)

Βασικές αρμοδιότητες :
  • Αναλαμβάνει την επίλυση των βλαβών εφόσον προκύψουν κατά την παραγωγική διαδικασία.
  • Συμμετέχει στις τακτικές προληπτικές συντηρήσεις βάσει των τεχνικών αναγκών του εργοστασίου.
  • Συμβάλλει στην αναβάθμιση των τεχνικών εγκαταστάσεων και του εξοπλισμού.
  • Προσφέρει την τεχνογνωσία του στους εργαζόμενους παραγωγής σε θέματα του αντικειμένου του, διασφαλίζοντας το σωστό χειρισμό του εξοπλισμού.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ Μηχανολόγου Μηχανικού
  • Καλή γνώση Αγγλικής Γλώσσας (γραπτό, προφορικό λόγο & τεχνική ορολογία)
  • Καλή γνώση μηχανολογικών σχεδίων
  • Γνώση μηχανολογικών αυτοματισμών παραγωγικών μηχανών
  • Ικανότητα επίλυσης τεχνικών προβλημάτων και ορθής διαχείρισης χρόνου.
  • Ικανότητα οργάνωσης, μεθοδικότητα, αναλυτική σκέψη και ομαδικότητα.
  • Προσαρμοστικότητα, ευελιξία, ανεπτυγμένες επικοινωνιακές δεξιότητες και δυνατότητα εργασίας σε απαιτητικό περιβάλλον.
  • Δυνατότητα εργασίας σε βάρδιες.
  • Εμπειρία σε επισκευή και συντήρηση ανυψωτικών μηχανημάτων, με ηλεκτρικούς και diesel κινητήρες, θα εκτιμηθεί ως επιπρόσθετο προσόν.
  • Για άντρες υποψήφιους εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις.

Παροχές

  • Πολύ καλό εργασιακό περιβάλλον
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ιδιωτική Ασφάλιση Υγείας
  • Συνεχής εκπαίδευση και μάθηση
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Εξασφαλισμένη μεταφορά από και προς στην Πάτρα

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.