Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
20/04/2024

Διαχειριστής - Διαχειρίστρια E-shop

Digital Marketing - Ecommerce - Design

Πόλη ΝΕΑ ΙΩΝΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Κατάστημα ηλεκτρονικού εμπορίου στην περιοχή της Νέας Ιωνίας ζητά Διαχειριστή - Διαχειρίστρια Eshop.

Θέση εργασίας πλήρους ή μερικής απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Data entry, καθημερινή ενημέρωση προϊοντικού μείγματος και κατηγοριών
  • Ανάρτηση προϊόντων και φωτογραφιών
  • Δημιουργία εικαστικών για προωθητικές ενέργειες
  • Διαχείριση E-shop καταστήματος
  • Έλεγχος, ενημέρωση, επίλυση προβλημάτων σε marketplaces, όπως shopflix skroutz bestprice
  • Κατηγοριοποίηση προϊόντων
  • Εξυπηρέτηση πελατών - Παραγγελιοληψία (τηλεφωνική και online)
  • Διαχείριση και εκτέλεση παραγγελιών
  • Τιμολόγηση
  • Δημιουργία επιπλέον περιεχομένου για αύξηση επισκεψιμότητας
  • Έλεγχος επισκεψιμότητας και μέτρηση πωλήσεων
  • Διαχείριση social media και άλλων marketing καναλιών
  • Αποστολή newsletter
  • Συνεργασία με τμήμα Marketing για προώθηση προϊόντων σε social media campaigns και άλλα μέσα
  • Συνεργασία με προγραμματιστές για επίλυση θεμάτων του ηλεκτρονικού καταστήματος

Απαραίτητα Προσόντα

  • Εργασιακή εμπειρία ως Διαχειριστής e-shop Γνώση και εξοικείωση με πλατφόρμες ηλεκτρονικού εμπορίου όπως Wordpress WooCommerce, Shopify, PrestaShop, OpenCart ή e-shop με custom CMS (Content Management System)

Επιθυμητά προσόντα:

  • Πτυχίο σχετικό με Πληροφορική ή Marketing
  • Γνώση και διαχείριση Social Media (Facebook, Instagram, Pinterest κ.ά.)
  • Γνώση Google Ads / Facebook Ads
  • Γνώση Photoshop
  • Γνώση SEO/SEM
  • Διαχείριση cross-marketing ενεργειών, promotion

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.