Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
30/03/2024

Digital Marketing & Social Media Specialist

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΝΕΑ ΡΑΙΔΕΣΤΟΣ, ΘΕΡΜΗ, ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Μερική απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Dreamcraft Games είναι μια νέα start up, Board Game Publisher που ειδικεύεται στην δημιουργία επιτραπέζιων παιχνιδιών υψηλής ποιότητας και προώθησης τους στο εξωτερικών μέσω πλατφορμών Crowdfunding όπως το Kickstarter και το Gamefound. Μας ενδιαφέρει η μόνιμη στελέχωση της παρακάτω θέσης με σκοπό μακροπρόθεσμη συνεργασία:

Part Time ή αν συνδιαστεί με επιπλέων tasks στον χώρο των επιτραπεζίων και full time.

Τηλεργασία απο οποιαδήποτε πόλη ή εργασία σε γραφείο στην εδρα μας στην Νέα Ραιδεστό Θέρμης.

Σημαντικό: Να θέλει να ασχοληθεί με τον χώρο των Board Games και να μάθει αυτήν την αγορά.

Περιγραφή Θέσης

  • Διαχείριση των σελίδων της εταιρείας στα social media (Facebook, Instagram, YouTube, TikTok, LinkedIn) και δημιουργία δημοσιεύσεων και promotion campaigns
  • Ενεργό Engagment σε SoMe Pages και Groups της κοινότητας των επιτραπεζίων σε σελίδες που θα υποδειξουμε στον χωρο του Board Gaming Crowdfunding.
  • Δημιουργία περιεχομένου με στόχο την αύξηση κοινού, του engagement και των conversations
  • Σχεδιασμός, εκτέλεση, παρακολούθηση και βελτιστοποίηση καμπανιών Google Ads
  • Διαχείριση των Board Game Geek σελίδων μας
  • Ενασχόληση και γνωριμία και playtesting στα επιτραπέζια παιχνίδια

Απαραίτητα Προσόντα

  • Άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ευελιξία και ομαδικότητα
  • Άριστη γνώση της αγγλικής γλώσσας
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office και Η/Υ κυρίως Word κai Excel
  • Άριστος χειρισμός social media
  • Πολύ καλή γνώση Google Ads
  • Άριστη κατανόηση και χρήση των εργαλείων online marketing

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Δυνατότητα εξέλιξης μέσα στην εταιρία
  • Ευέλικτο ωράριο και επιπλέον άδειες

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.