Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/10/2016

ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΗΣ SOCIAL MEDIA

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΣΕΡΡΕΣ
Απασχόληση Μερική απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Εταιρεία marketing και παροχής τηλεφωνικών υπηρεσιών, επιθυμεί να προσλάβει με σύμβαση μερικής απασχόλησης, υποψήφιο για τη διαχείριση των social media της Εταιρείας, στην έδρα της στις Σέρρες.

Καθήκοντα της θέσης

- Δημιουργία αναρτήσεων με διαφημιστικό σκοπό

- Δημιουργία & επεξεργασία φωτογραφικού υλικού

- Επεξεργασία κειμένων & αρθρογραφία

- Δημιουργία διαφημίσεων στο διαδίκτυο

- Υποστήριξη της εταιρικής ιστοσελίδας μέσω των social media (επικοινωνια & συνεργασία με επιμέρους τμήματα)

Απαραίτητα Προσόντα

- Πτυχίο Α.Ε.Ι. ή Τ.Ε.Ι σχετικού αντικειμένου με διαφήμιση και marketing

- Γνώση social media και διαχείριση διαφημίσεων σε Google Adwords, σε επαγγελματικό επίπεδο

- Καλή γνώση αγγλικών (σε επίπεδο advanced)

- Ευχέρεια προφορικού και γραπτού λόγου

- Γνώση Σχεδιαστικού προγράμματος (π.χ. Photoshop, Corel)

- Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση (επιθυμητή.Όχι απαραίτητη)

Παροχές

- Πρόσληψη με σύμβαση μερικής απασχόλησης (part time)

- Μισθός + ασφάλιση ΙΚΑ

- Ιδανικές συνθήκες εργασίας σε ευρωπαϊκό περιβάλλον

- Δυνατότητες εξέλιξης