Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
12/04/2024

Στέλεχος Λογιστικού Γραφείου

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία LEKOS GROUP επιθυμεί την ένταξη μέλους στην ομάδα με την ειδικότητα:

για σύμβαση εργασίας πλήρους απασχόλησης, σε ένα δυναμικό και άριστα οργανωμένο επαγγελματικό περιβάλλον. Σε όλες τις επαφές θα τηρηθεί απόλυτη εχεμύθεια.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Έλεγχος, καταχώριση παραστατικών και υποβολή/αντιστοίχιση σε My Data
  • Κλείσιμο μηνός και σύνταξη/υποβολή, δηλώσεων Φ.Π.Α , Intrastat, Vies, Παρακρατούμενων κλπ
  • Σύνταξη δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος με συμφωνία mydata
  • Σύνταξη ενημερωτικών reports & προβλέψεις αποτελεσμάτων
  • Επικοινωνία και χειρισμός θεμάτων πελατολογίου
  • Έγκαιρος εντοπισμός και επίλυση προβλημάτων
  • Κλεισίματα χρήσης και κατάρτιση δηλώσεων φορολογίας εισοδήματος
  • Συμμετοχή στην διαδικασία για τη σύνταξη των Χρηματοοικονομικών Καταστάσεων

Απαραίτητα Προσόντα

Προσόντα:
  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Λογιστικής κατεύθυνσης.
  • Αποδεδειγμένη ουσιαστική προϋπηρεσία τουλάχιστον 5 ετών σε αντίστοιχη θέση.
  • Γνώση της Αγγλικής γλώσσας.
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών ERP (Epsilon, Softone) και MS Office (ιδίως Excel).
  • Ανεπτυγμένες οργανωτικές δεξιότητες και πολύ καλή διαχείριση χρόνου.
  • Συνέπεια, υπευθυνότητα, ακεραιότητα στα deadlines και έμφαση στο αποτέλεσμα.
  • Ομαδικό πνεύμα
  • Επιδίωξη για συνεχή απόκτηση γνώσεων και ανάπτυξη δεξιοτήτων

Παροχές

Παροχές:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών, ανταποδοτικό της παραγωγικότητας & εξέλιξης.
  • Συμμετοχή σε σεμινάρια
  • Σταθερό, ευχάριστο και υψηλού επιπέδου περιβάλλον εργασίας.
  • Ανάθεση συγκεκριμένων αρμοδιοτήτων με σαφείς οδηγίες και οργάνωση
  • Ανάλυση των γνώσεων και δεξιοτήτων του στελέχους και παροχή κατευθύνσεων για την ανάπτυξη αυτών
  • Συνεχής εκπαίδευση με πρακτική εφαρμογή των αποκτηθέντων γνώσεων
  • Εξασφαλισμένες προοπτικές εξέλιξης.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.