Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
17/4/2024

Υπάλληλος Τμήματος Λογιστηρίου

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΝΕΑ ΜΑΓΝΗΣΙΑ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία μας, ένα από τα μεγαλύτερα & πιο ολοκληρωμένα market μπαταρίας υψηλής εξειδίκευσης, τόσο στα προϊόντα πώλησης, όσο & στην παροχή υπηρεσιών, ενδιαφέρεται να προσλάβει στην Θεσσαλονίκη.

Στις αρμοδιότητες του υπαλλήλου λογιστηρίου συμπεριλαμβάνονται:

  • Παρακολούθηση λογιστικών στοιχείων πελατολογίου
  • Παρακολούθηση εξοδολογίου
  • Συμφωνίες υπολοίπων με πελάτες και παρακολούθηση αυτών
  • Οργάνωση ημερολογιακών υποχρεώσεων
  • Καταχώρηση παραστατικών
  • Αρχειοθέτηση

Απαραίτητα Προσόντα

Οι υποψήφιοι υπάλληλοι λογιστηρίου καλούνται να έχουν τα εξής προσόντα/ικανότητες:

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Λογιστικής ή Οικονομικής κατεύθυνσης
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία 2 ετών σε οργανωμένο λογιστήριο, με τήρηση διπλογραφικών βιβλίων
  • Καλή γνώση Ε.Γ.Λ.Σ. και καταχωρήσεων σε Γ κατηγορίας βιβλία
  • Άριστη γνώση Η/Υ και εφαρμογών Microsoft Office
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής και Αγγλικής Γλώσσας
  • Γνώση εμπορικών και επιχειρηματικών συστημάτων (ERP, κατά προτίμηση Softone)

Επιθυμητά προσόντα:

  • Ευχάριστη προσωπικότητα, ομαδικό πνεύμα
  • Υπευθυνότητα, οργανωτικότητα και συνέπεια
  • Επαγγελματισμό, διάθεση για εργασία και εκπαίδευση
  • Ικανότητα επίλυσης προβλημάτων και οργάνωσης

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Άριστο περιβάλλον εργασίας
  • Δυναμικά αναπτυσσόμενο εργασιακό περιβάλλον με προοπτική προσωπικής επαγγελματικής εξέλιξης

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.