Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
8/4/2024

Site Manager

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΜΕΤΑΦΟΡΦΩΣΗ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Η DIMKAT Construction ελληνική εταιρεία ανάληψης και υλοποίησης Ενεργειακών, Τηλεπικοινωνιακών & Ηλεκτρομηχανολογικών έργων που δραστηριοποιείται για περισσότερα από 11 χρόνια στον κλάδο της, ενδιαφέρεται να προσλάβει άμεσα SIte Manager για τα γραφεία της στη Μεταμόρφωση.

Γενικά Καθήκοντα

Η θέση αναφέρεται στον Τεχνικό Διευθυντή με τις εξής αρμοδιότητες:

  • Παρακολούθηση της εξέλιξης του έργου, του χρονοδιαγράμματος και του προϋπολογισμού
  • Συμμετοχή στη λήψη αποφάσεων που αφορούν στη επιλογή των εργολάβων
  • Παρακολούθηση & έλεγχος προγραμματισμού των συνεργείων εργασίας, παραγγελίας υλικών και παρακολούθησης προόδου σε καθημερινή βάση
  • Διαχείριση σχέσεων με υπεργολάβους, προμηθευτές και πελάτες καθ' όλη τη διάρκεια της ζωής του έργου
  • Συνεργασία με τους πελάτες για τον προσδιορισμό των αναγκών τους, προτάσεις λύσεων και ενημέρωση υπευθύνων των έργων
  • Αξιολόγηση σχεδίων και διεξαγωγή επιθεωρήσεων κατά τη διάρκεια της κατασκευής για να εξασφαλιστεί ποιότητα και οι προδιαγραφές κατασκευής
  • Επίβλεψη κατασκευαστικών εργασιών
  • Διαχείριση των συνεργείων/ομάδων υλοποίησης.
  • Τήρηση χρονοδιαγραμμάτων
  • Παρακολούθηση εκτέλεσης εργασιών βάσει αρχικού σχεδιασμού και αναφορά τυχόν αλλαγών ή αποκλίσεων.
  • Επιμετρήσεις, σύνταξη πιστοποιήσεων
  • Χειρισμός της αλληλογραφίας και του αρχείου του έργου
  • Σύνταξη αναφορών και ημερολογίου έργων
  • Έλεγχος τήρησης κανόνων ασφαλείας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος Σχολής Τεχνικής Κατεύθυνσης
  • Πολύ καλός χειρισμός σχετικών προγραμμάτων
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικής γλώσσας (προφορικά και γραπτά)
  • Τουλάχιστον τριετής εμπειρία σε αντίστοιχες θέσεις εταιρειών

Δεξιότητες

  • Οργάνωση, μεθοδικότητα & προσαρμοστικότητα
  • Διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Ικανότητα διαχείρισης κρίσεων ακόμη και απομακρυσμένα
  • Διαχείριση απαιτητικών και άμεσων καταστάσεων
  • Υπευθυνότητα και επαγγελματισμός
  • Ομαδικότητα & αποτελεσματική συνεργασία για την επίτευξη των στόχων
  • Δεξιότητες σχεδιασμού και διαχείρισης χρόνου
  • Εργατικότητα, συνέπεια

Παροχές

  • Bonus
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης

Σχέση εργασίας

  • Full time

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.