Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

08/11/2022

Marketing & Social Media Specialist

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Παραμένουμε πρωτοπόροι στον τομέα της ρομποτικής αυτοματοποίησης λόγω της προσήλωσης μας στην καινοτομία και τη διαρκή δημιουργία αξίας στις λειτουργίες και τα προϊόντα μας. Αναζητούμε Marketing & Social Media Specialist,να στελεχώσει την ομάδα μας και να συνεργαστεί με ζήλο ώστε να πετύχουμε κοινούς στόχους!

Αρμοδιότητες
  • Διαχείριση, ανάπτυξη και βελτίωση του Digital Marketing plan, των Social Media account και των εταιρικών ιστοσελίδων
  • Σχεδιασμός και συγγραφή περιεχομένου και κειμένων για το εταιρικό newsletter, website και τα Social Media
  • Ανάπτυξη και παράδοση μιας επιτυχημένης στρατηγικής κοινωνικών μέσων, καθορίζοντας παράλληλα σχετικά KPIs σύμφωνα με τους επιχειρηματικούς στόχους
  • Έλεγχος των ψηφιακών εργαλείων Marketing (απόδοση ιστοσελίδων και Social Media λογαριασμών).
  • Συντονισμός δραστηριοτήτων Marketing (Εκθέσεις, Εκδηλώσεις κ.α.)
  • Ανάπτυξη του brand awareness σύμφωνα με τις εταιρικές αξίες
  • Παρακολούθηση τελευταίων τάσεων και εφαρμογή βέλτιστων πρακτικών

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο με κατεύθυνση Marketing /Digital Marketing/Επικοινωνία ή παρεμφερές αντικείμενο
  • Εργασιακή εμπειρία 2 και πλέον έτη σε παρόμοιο ρόλο κατά προτίμηση στον χώρο της βιομηχανίας με εμπειρία στην προώθηση βιομηχανικών προϊόντων, portfolio επιθυμητό
  • Εμπειρία στη δημιουργία περιεχομένου / copywriting καθώς και Google Analytics, Google/Facebook Ads manager
  • Πελατοκεντρική προσέγγιση & άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Άριστη γνώση της Ελληνικής & Αγγλικής Γλώσσας, γνώση άλλων ξένων γλωσσών θα ληφθεί υπόψιν
  • Στρατηγική σκέψη & ικανότητα ανεξάρτητης συνεργασίας με άριστες διαπροσωπικές δεξιότητες

Παροχές

Προσφέρονται
  • Ευελιξία στο χώρο της εργασίας
  • Ιδιωτική Ασφάλεια
  • Ευκαιρίες Εκπαίδευσης
  • Ευκαιρίες Εξέλιξης