Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/10/2019

Βοηθός Λογιστή (Έδρα Καβάλα)

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΑΒΑΛΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Adecco HR είναι η μεγαλύτερη εταιρεία παροχής υπηρεσιών ανθρώπινου δυναμικού παγκοσμίως και πιστοποιημένη στην Ελλάδα, σύμφωνα με το διεθνές πρότυπο ISO 9001:2015, στους τομείς εύρεσης και επιλογής προσωπικού και προσωρινής απασχόλησης. H Adecco, για λογαριασμό πελάτη της, της εταιρείας ΒΙΚΡΕ Α.Ε., αναζητά ένα (1) άτομο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Περιγραφή Θέσης
• Διαχείριση των φορολογικών και λογιστικών θεμάτων της επιχείρησης
• Σύνταξη και υποβολή των φορολογικών υποχρεώσεων και συμμετοχή στην μισθοδοσία
• Παρακολούθηση της αποθήκης και διαχείριση της κοστολόγησης
• Συμμετοχή στην σύνταξη των οικονομικών αναφορών και αναλύσεων
• Επικοινωνία με εξωτερικούς συνεργάτες και προμηθευτές
• Υποστήριξη της οικονομικής διεύθυνσης

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΤΕΙ/ ΑΕΙ Οικονομικής Κατεύθυνσης
• Τρία (3) – πέντε (5) έτη απαραίτητη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση, σε οργανωμένο λογιστήριο
• Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας
• Πολύ καλή γνώση χειρισμού εφαρμογών MS Office
• Εμπειρία σε βιβλία Γ΄ Κατηγορίας
• Απαραίτητη εμπειρία και γνώση στο κύκλωμα αποθήκης και κοστολόγησης
• Γνώση λογιστικού προγράμματος, ιδανικά Singular Logic
• Οργανωτικότητα, μεθοδικότητα και συνέπεια
• Ομαδικό πνεύμα, ευελιξία και προσαρμοστικότητα

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Δυναμικό και ανταγωνιστικό περιβάλλον εργασίας