Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
23/4/2024

Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΘΈΡΜΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ

Λογιστικό γραφείο στη Θέρμη Θεσσαλονίκης αναζητά Βοηθό Λογιστή για πλήρη απασχόληση.

Περιγραφή Θέσης:

  • Τήρηση διπλογραφικών βιβλίων
  • Σύνταξη και αποστολή ΦΠΑ - VIES - Intrastat
  • Σύνταξη Ισολογισμού και αποτελεσμάτων χρήσης
  • Φορολογικές δηλώσεις φυσικών και νομικών προσώπων
  • Έκδοση μισθοδοσίας
  • Διαχείριση κυκλώματος MyData
  • Επικοινωνία με πελάτες
  • Επικοινωνία με δημόσιες υπηρεσίες και φορείς

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προυπηρεσία τουλάχιστον 3 ετών σε ανάλογη θέση
  • Πολύ καλή γνώση MS Office
  • Πολύ καλή γνώση χειρισμού πληροφοριακών συστημάτων Taxis, ΑΑΔΕ, ΕΡΓΑΝΗ
  • Καλή γνώση ασφαλιστικής, εργατικής και φορολογικής νομοθεσίας
  • Ικανότητα τήρησης χρονοδιαγραμμάτων
  • Γνώσεις των προγραμμάτων Epsilonnet θα εκτιμηθούν

Παροχές

  • Εξαιρετικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχείς ευκαιρίες κατάρτισης και βελτίωση γνώσεων και ικανοτήτων
  • Πακέτο αποδοχών ανάλογο των προσόντων

Παρακαλώ να αποστέλλονται βιογραφικά που πληρούν τις προϋποθέσεις.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.