Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/03/2024

Μάγειρας Α , Β , Γ

Εστίαση

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Ο Όμιλος εταιριών Privée, αποτελεί ένα σύνολο εταιριών, Ελλήνων ιδρυτών, με κοινό χαρακτηριστικό την υψηλή ποιότητα υπηρεσιών, την συνέπεια και την εμπειρία. Διαθέτει Business Units στους τομείς Marketing, Τουρισμού, Εστίασης, Event και Yachting.

Ενδεικτικά αναφέρουμε κάποια από τα Business Units του Ομίλου:

Chalkidiki Villas: 2 παραλιακές υπερπολυτελείς βίλες στην Βουρβουρού Χαλκιδικής, ιδανικές για διακοπές, δεξιώσεις και parties.

Conceptum yacht: Το απόλυτο yacht για ταξίδι από Αθήνα σε Σαντορίνη, Μύκονο, Πάρο, Δήλο και Νάξο. Ιδανικό και για dinners, parties, receptions, wedding proposals, bachelor parties etc.

Privée Santorini: Υψηλές υπηρεσίες σε ένα ρομαντικό περιβάλλον, στην Περίσσα Σαντορίνης. Ανάμεσα στα 10 καλύτερα ξενοδοχεία της περιοχής, σύμφωνα με το Tripadvisor.

Privée Events: Το ανανεωμένο “Privee Events” στην Θεσσαλονίκη, εγγυάται αξέχαστες στιγμές για κάθε είδους εκδήλωση.

Kyklades Beach Bar Restaurant: Ένα μοναδικό gourmet beach restaurant με εκλεκτά πιάτα και διάσημα events. Μια εμπειρία που αξίζει να γευτείτε!

Το Privée Group αναζητά Μάγειρα A, B, Γ' για πλήρη απασχόληση στη Θεσσαλονίκη.

Αρμοδιότητες:
  • Είναι υπεύθυνος/η για τις παρασκευές και την ετοιμασία των πιάτων κρύας και ζεστής κουζίνας (π.χ., κόψιμο λαχανικών, τεμαχισμός κρεάτων ή παρασκευή σαλτσών).
  • Εκτελεί τις παρασκευές σύμφωνα με τον τρόπο υπόδειξης των chefs.
  • Φροντίζει για την επάρκεια των πρώτων υλών.
  • Ενημερώνει τον Head chef για ελλείψεις σε πρώτες ύλες.
  • Αναλαμβάνει την απογραφή και τις παραγγελίες των προμηθειών.
  • Παραλαμβανει τις παραγγελίες.
  • Ελέγχει την ποιότητα των προϊόντων.
  • Αποθηκεύει τις προμήθειες σε κατάλληλο χώρο.
  • Τηρεί τους κανόνες υγιεινής και ασφάλειας στους χώρους της κουζίνας.
  • Διατηρεί τον χώρο καθαρό.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Τουλάχιστον 1 έτος προϋπηρεσίας σε αντίστοιχη θέση σε πολυτελή εστιατόρια
  • Γνώσεις Συστημάτων Ασφαλείας Τροφίμων
  • Ευελιξία και προσαρμοστικότητα
  • Ομαδικό πνεύμα

Παροχές

  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Συνεχή εκπαίδευση
  • Διατροφή, Ασφάλιση
  • Ανταγωνιστικές μισθολογικές απολαβές αναλόγως προσόντων
  • Δυνατότητες εξέλιξης μέσα από την εταιρεία
Προκειμένου να εκδηλώσετε το ενδιαφέρον σας για τη θέση παρακαλώ ακολουθήστε τον παρακάτω σύνδεσμο