Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/03/2024

Συντηρητής Ξενοδοχείου

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη KEFALONIA | ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Ξενοδοχείο στην Κεφαλονιά, ζητά να προσλάβει ΑΜΕΣΑ για ολόχρονη εργασία και μόνιμη συνεργασία με το ξενοδοχείο
Συντηρητή  Ξενοδοχείου ο οποίος θα επιβλέπει τις εγκαταστάσεις χειμώνα καλοκαίρι και η συνεργασία θα είναι μόνιμη.

Πλήρους απασχόλησης (άμεση πρόσληψη).

Σκοπός:

  • Επίβλεψη και συντήρηση ξενοδοχείου
  • Να διατηρεί συνεχή συμμετοχή

Καθήκοντα:

Οι κυριότερες Αρμοδιότητες και Καθήκοντα περιλαμβάνουν:

  • Οργάνωση και εκτέλεση των καθημερινών εργασιών συντήρησης και άμεσης αποκατάστασης βλαβών στα δωμάτια και εγκαταστάσεις τους ξενοδοχείου με συνέπεια, ταχύτητα και αποτελεσματικότητα, σε συνεργασία με τους υπόλοιπους εργαζόμενους του τμήματος Συντήρησης
  • Καθορισμό και εκτέλεση των καθημερινών τακτικών ελέγχων ασφαλείας στις εγκαταστάσεις
  • Καθημερινός καθαρισμός και μέτρηση/ καταγραφή χλωρίων και ph πισίνας και σιντριβανιού.
  • Διατήρηση τακτοποιημένων και καθαρών χώρων σε μηχανοστάσια και αποθήκη συντήρησης.
  • Τήρηση αρχείων συντήρησης και βιβλίων καταγραφής βλαβών και συμβάντων.
  • Στενή συνεργασία με όλα τα τμήματα του ξενοδοχείου.
  • Τήρηση των κανόνων Εσωτερικής Λειτουργίας, Υγιεινής και Ασφάλειας
  • Συνεργασία με την Προϊσταμένη και το τμήμα Συντήρησης για την άρτια παροχή υπηρεσίας προς τους επισκέπτες μας
  • Διατήρηση επαγγελματικής εμφάνισης και προσωπικής φροντίδας και υγιεινής

Απαραίτητα Προσόντα

  • Ελάχιστη προϋπηρεσία 2 ετών σε ανάλογη θέση
  • Πτυχίο ηλεκτρολόγου ή υδραυλικού
  • Γνώση συντήρησης πισινών θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Αγγλική γλώσσα επιθυμητή (όχι απαραίτητη)
  • Δίπλωμα αυτοκινήτου
  • Επαγγελματική παρουσία και συμπεριφορά
  • Θετικός και πολύ ευγενικός
  • Επιθυμητή προηγούμενη εργασιακή εμπειρία σε ανάλογη θέση

Παροχές

  • Μισθός κατόπιν συνεντεύξεις
  • Ασφάλιση
  • Διαμονή προσφέρει το ξενοδοχείο
  • Διατροφή τους καλοκαιρινούς μήνες που είναι ανοιχτό το ξενοδοχείο μπορεί να προσφέρει σίτιση , τους χειμερινούς μήνες θα πρέπει ο εργαζόμενος να καλύπτει μόνος του το φαγητό του
  • Άριστο εργασιακό περιβάλλον
  • Ό,τι προβλέπει η ελληνική νομοθεσία