Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
12/4/2024

Γραμματεία Προγραμμάτων - Registrar & Student Support Officer

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΘΗΝΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Το Mediterranean College – Athens Campus αναζητά να προσλάβει

Γραμματεία Προγραμμάτων
Registrar & Student Support Officer

(κωδικός θέσης: ADMIN_24_ATH)

Περιγραφή θέσης:

  • Διοικητική/ Γραμματειακή Υποστήριξη Εκπαιδευτικών Προγραμμάτων, με έδρα Αθήνα

Ωράριο:

  • Καθημερινή (Δευτέρα - Παρασκευή) οκτάωρη απασχόληση (πρωινή ή απογευματινή ζώνη) & 1 Σάββατο/ μήνα (10.00 - 14.00)

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πανεπιστημιακός τίτλος σπουδών
  • Άριστος χειρισμός ελληνικής και αγγλικής γλώσσας, σε προφορικό & γραπτό επίπεδο
  • Άριστος χειρισμός Η/Υ – Outlook, MS Office
  • Τριετής εργασιακή εμπειρία σε περιβάλλον γραφείου
  • Επικοινωνιακές, οργανωτικές & διοικητικές ικανότητες
  • Ικανότητα αποτελεσματικής διαχείρισης χρόνου & έγκαιρης ολοκλήρωσης παραδοτέων
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση
  • Υπευθυνότητα & προσοχή στη λεπτομέρεια

Επιθυμητά χαρακτηριστικά

  • Μεταπτυχιακός τίτλος σπουδών
  • Δημιουργικότητα & ανάληψη πρωτοβουλιών
  • Καινοτόμο σκέψη
  • Προϋπηρεσία σε θέση γραμματειακής υποστήριξης ή εξυπηρέτησης πελατών

Παροχές

Το Mediterranean College προσφέρει:

  • Συνεχή εκπαίδευση & ανάπτυξη του προσωπικού του
  • Ευχάριστο & δημιουργικό εργασιακό περιβάλλον
  • Ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης σε πολλαπλά επίπεδα

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.