Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
29/4/2024

Υπεύθυνος διαγωνισμών δημοσίου - προσφορών

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΝΕΟ ΗΡΑΚΛΕΙΟ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ

Εμπορική εταιρία στο Νέο Ηράκλειο Αττικής, αναζητά υπάλληλο γραφείου για να ενταχθεί στο Γραφείο Διαγωνισμών και Προσφορών της εταιρείας.

Ο υποψήφιος θα αναλάβει τη συλλογή και τήρηση όλων των απαραίτητων δικαιολογητικών για τη συμμετοχή της εταιρείας σε διαγωνισμούς προμηθειών και έργων δημόσιου και ιδιωτικού τομέα.

Κύρια Καθήκοντα:
  • Αναζήτηση προκηρύξεων Διαγωνισμών Δημοσίου
  • Ανάλυση Διαγωνισμού και Συγκέντρωση απαραίτητων δικαιολογητικών για υποβολή προτάσεων στο πλαίσιο Διαγωνισμών στον Δημόσιο Τομέα (Έργα, Προμήθειες και Υπηρεσίες)
  • Προετοιμασία φακέλων δικαιολογητικών για συμμετοχή σε Διαγωνισμούς του Δημοσίου, καθώς και διεκπεραίωση ηλεκτρονικών Διαγωνισμών
  • Προετοιμασία οικονομικών και τεχνικών προσφορών
  • Παρακολούθηση ηλεκτρονικών Διαγωνισμών Δημοσίου και επικοινωνία με φορείς/πελάτες στο πλαίσιο παρακολούθησης και υποστήριξης Διαγωνισμών
  • Έρευνα αγοράς και ανταγωνισμού στον κλάδο δραστηριοποίησης της εταιρείας
  • Υποστήριξη γραφείου πωλήσεων στην προετοιμασία προσφορών και προτάσεων
  • Ανάπτυξη θεματικών προσφορών και προτάσεων

Απαραίτητα Προσόντα

  • 3ετή εμπειρία σε σχετική θέση
  • Άριστη γνώση της αγγλική γλώσσας
  • Εμπειρία στη χρήση της πλατφόρμας του Εθνικού Συστήματος Ηλεκτρονικών Δημοσίων Συμβάσεων (ΕΣΗΔΗΣ)

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Πτυχιούχος πανεπιστημιακής εκπαίδευσης(θετικής κατεύθυνσης /Διοίκησης Επιχειρήσεων/ νομικής)

Απαιτούμενα Χαρακτηριστικά:

  • Ακεραιότητα, εμπιστευτικότητα, ομαδικότητα
  • Οργανωτικότητα και έμφαση στη λεπτομέρεια
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα εργασίας και δυνατότητα επίτευξης στόχων υπό πίεση

Παροχές

  • Θέση πλήρους απασχόλησης
  • Δυνατότητα εξέλιξης
  • Σύγχρονο και ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.