Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

21/11/2022

Marketing Specialist

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Εταιρεία που δραστηριοποιείται στον χώρο του Εμπορίου αναζητά για την Βιομηχανική Περιοχή Θεσσαλονίκης:

Αρμοδιότητες:

• Ενδυνάμωση και υλοποίηση στρατηγικής marketing
• Οργάνωση και υλοποίηση διαφημιστικών καμπανιών
• Διαχείριση των social media και της ιστοσελίδας της εταιρίας
• Σχεδιασμός και εφαρμογή μέτρων για την προσέλκυση νέων πελατών, μέσω όλων των διαθέσιμων ψηφιακών μέσων επικοινωνίας
• Παρακολούθηση και έρευνα της αγοράς και του ανταγωνισμού
• Συνεργασία με τα εμπορικά τμήματα της εταιρείας για την επίτευξη του βέλτιστου αποτελέσματος.

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο Marketing, Διοίκησης επιχειρήσεων ή σχετικού αντικειμένου
• Προϋπηρεσία 1-2 ετών
• Άριστη γνώση των social media (Facebook, Instagram, LinkedIn)
• Γνώση χειρισμού Η/Υ και Microsoft Office
• Επιθυμητή γνώση Photoshop και Illustrator
• Οργανωτικές και επικοινωνιακές δεξιότητες και ομαδικό πνεύμα.

Παροχές

• Άριστο περιβάλλον εργασίας
• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών αναλόγως προσόντων
• Συνεχής εκπαίδευση.