Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
26/04/2024

Content Creaton - Social Media Manager

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Μερική απασχόληση

Ιδιωτική σχολή στον χώρο της εκπαίδευσης αναζητά ένα νέο επαγγελματία που διαθέτει δημιουργικές και καινοτόμες ιδέες και ισχυρές δεξιότητες στα μέσα κοινωνικής δικτύωσης.

Αρμοδιότητες:

  • Διαχείριση περιεχομένου των μέσων κοινωνικής δικτύωσης (instagram, facebook, tiktok,pinterest,youtube).
  • Δημιουργία περιεχομένου (video, reels, stories κλπ) για τα μέσα κοινωνικής δικτύωσης που να ταιριάζει με την αισθητική αλλά και την ταυτότητα της εταιρείας.
  • Παραγωγή κειμένων για προώθηση προϊόντων αλλά και διέγερση του κοινού με δημιουργικές προτάσεις.
  • Συμμετοχή στην ανάπτυξη και διαχείριση των Social Media Accounts μας.
  • Παρακολούθηση, έρευνα και προτάσεις για τα τρέχοντα (viral) Social Media Trends.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Αντίληψη και εξοικείωση με content creation & social media.
  • Άριστη χρήση ψηφιακών εργαλείων για τη δημιουργία υλικού (Canvas, Photoshop, Illustrator, video & graphic design softwares κλπ.).
  • Άριστη γνώση social media.
  • Άριστη γνώση αγγλικής γλώσσας.
  • Δημιουργικό πνεύμα, άριστες επικοινωνιακές δεξιότητες.
  • Υπευθυνότητα, ικανότητα απόδοσης υπό συνθήκες πίεσης/ deadlines.
  • Οργανωτικές δεξιότητες.
  • Καλή χρήση των video editing softwares.
  • Άριστες οργανωτικές ικανότητες, δεξιότητες διαχείρισης έργου.
  • Προσοχή στη λεπτομέρεια και στην αισθητική.
  • Εξαιρετικές διαπροσωπικές δεξιότητες επικοινωνίας, ομαδικό πνεύμα και συνεργασία.
  • Πολύ καλή διαχείριση καθηκόντων, χρόνου και προθεσμιών.
  • Εχεμύθεια.
  • Εργασία με φυσική παρουσία στις εγκαταστάσεις μας (κέντρο Θεσσαλονίκης).

Παροχές

  • Σύγχρονο, ευχάριστο και δημιουργικό εργασιακό περιβάλλον.
  • Part time με την προοπτική πλήρους απασχόλησης.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.