Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
08/04/2024

Ηλεκτρολόγος Μηχανικός για Τηλεμετρία σε Φωτοβολταϊκά Πάρκα

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΜΑΡΟΥΣΙ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Το δίκτυο καταστημάτων της ΣΠΥΡΟΠΟΥΛΟΣ Α.Ε. είναι το μοναδικό τεχνικό δίκτυο καταστημάτων στην Ελλάδα που μπορεί να υποστηρίξει τις τεχνικές ανάγκες σε έργα ΑΠΕ, καθώς και στην κατασκευή και συντήρηση κτιρίων. Η εταιρεία αναζητά άτομο για πλήρη απασχόληση προκειμένου να στελεχώσει την θέση της τηλεμετρίας φ/β πάρκων στην Υποδιεύθυνση της εταιρείας στο Μαρούσι.

Περιγραφή θέσης εργασίας:

  • Τηλεμετρία (Monitoring) φ/β πάρκων
  • Καταγραφή συμβάντων λειτουργίας φ/β πάρκων
  • Eνημέρωση πελατών σε πραγματικό χρόνο
  • Προγραμματισμός και παρακολούθηση εξέλιξης βλαβών, συντονισμός συνεργείων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ Ηλεκτρολόγου ή Μηχανολόγου Μηχανικού
  • Πτυχίο Αγγλικής γλώσσας
  • Πτυχίο γνώσης Η/Υ
  • Επιθυμητή προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Ικανότητες οργάνωσης και προγραμματισμού
  • Ικανότητα επικοινωνίας και ομαδικής εργασίας
  • Άριστη διαχείριση χρόνου και προσανατολισμός στο αποτέλεσμα

Παροχές

  • Σταθερός μισθός και ασφάλιση
  • Αξιοκρατικό περιβάλλον εργασίας
  • Συνεχής εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης σε μια δυναμικά αναπτυσσόμενη ελληνική εταιρεία

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.