Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

20/09/2022

Στέλεχος τμήματος Μισθοδοσίας

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΠΕΥΚΑ ΡΕΤΖΙΚΙ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Αν σας ενδιαφέρει να ενταχθείτε σε λογιστικό γραφείο που θα σας προσφέρει εξέλιξη, γνώσεις, άριστο εργασιακό περιβάλλον και ελκυστικές αποδοχές στα Πεύκα Θεσσαλονίκης ως Στέλεχος στο τμήμα Μισθοδοσίας?

Αρμοδιότητες και καθήκοντα:
  • Παρακολούθηση και εφαρμογή της εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας
  • Διαχείριση και διεκπεραίωση διαδικασιών που σχετίζονται με τη μισθοδοσία (προσλήψεις, αποχωρήσεις, πίνακες προσωπικού, μεταβολές, μετακινήσεις, συμβάσεις, άδειες, ασθένειες κ.λπ.)
  • Ηλεκτρονική υποβολή εντύπων σε δημόσιους οργανισμούς (Εργάνη, ΟΑΕΔ, ΕΦΚΑ κ.λπ.)
  • Έκδοση και τήρηση αρχείου (λογιστικά άρθρα, μισθοδοτικές καταστάσεις, ΑΠΔ, ΦΜΥ)

Απαραίτητα Προσόντα

Ακαδημαϊκό υπόβαθρο, εμπειρία και γνώσεις:

  • Εμπειρία τουλάχιστον 2 ετών σε θέση διαχείρισης μισθοδοσίας ή αμοιβών και παροχών σε λογιστήριο ή διεύθυνση/τμήμα ανθρώπινου δυναμικού
  • Άριστη γνώση της εργατικής και ασφαλιστικής νομοθεσίας
  • Άριστη γνώση χρήσης Η/Υ και excel-word, προγραμμάτων μισθοδοσίας(κατά προτίμηση Epsilonnet) και του Π.Σ. ΕΡΓΑΝΗ

Προσωπικά χαρακτηριστικά/ικανότητες:

  • Διάθεση για εργασία και συνεχή εκπαίδευση/επιμόρφωση
  • Προγραμματισμός, οργάνωση, μεθοδικότητα, ικανότητα επίλυσης σύνθετων θεμάτων
  • Αναλυτική και κριτική ικανότητα
  • Εμπιστευτικότητα, ακεραιότητα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών ανάλογων των προσόντων
  • Εγγυημένη μισθολογική εξέλιξη
  • Δυναμικό, σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Σταθερό ωράριο(5ημερο-8ωρο), σταθερή θέση εργασίας
Είδος Εργασίας: Πλήρης απασχόληση, Μόνιμη θέση