Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

6/3/2024

Τεχνικός Υποστήριξης / Μηχανογράφος Εμπορικών Εφαρμογών (EPSILON NET)

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η Epsilon Support Center, θυγατρική εταιρεία του ομίλου EPSILON NET, αναζητά προσωπικό για τον τομέα υποστήριξης των εμπορικών εφαρμογών της.

Στις αρμοδιότητες όσων επιλεχθούν περιλαμβάνονται:

  • η εγκατάσταση και παραμετροποίηση των εμπορικών προγραμμάτων της Epsilon Net
  • η εκπαίδευση πελατών στην χρήση των λογισμικών της Epsilon Net, καθώς και υποστήριξη στην καθημερινή λειτουργία σε θέματα εξοπλισμού και λογισμικού.
  • Υλοποίηση έργων (Ανάλυση Απαιτήσεων, Εγκατάσταση, Παραμετροποίηση) σε εμπορικές εφαρμογές της Epsilon Net σύμφωνα με τις εκάστοτε ανάγκες των πελατών.
  • Απομακρυσμένη Υποστήριξη πελατών σε θέματα χειρισμού & Troubleshooting.
  • Εκπαίδευση πελατών στις εμπορικές εφαρμογές της Epsilon Net.
Πρόκειται για πενθήμερη εργασία (Δευ-Παρ), πλήρους απασχόλησης (09:00-17:20), ενώ απαιτείται δίπλωμα αυτοκινήτου.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Απόφοιτος σχολής σε κλάδο πληροφορικής (σε τεχνικά θέματα και σε θέματα λογισμικού) ΑΕΙ / ΤΕΙ ·
  • Καλή γνώση Windows/Server OS Troubleshooting ,
  • Βασικές γνώσεις βάσεων δεδομένων SQL / SQL Troubleshooting
  • Απαραίτητη προϋπηρεσία σε θέματα τεχνικής υποστήριξης, ενώ προϋπηρεσία σε εφαρμογές εμπορικής διαχείρισης & CRM (θα εκτιμηθεί ιδιαιτέρως η προϋπηρεσία ή και γνώση εφαρμογών της EPSILON NET όπως πχ PYLON).
  • Πνεύμα συνεργασίας και ομαδικότητας.
  • Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας
Επιθυμητά προσόντα:
  • Εμπειρία και ευχέρεια σε επικοινωνία και διαχείριση πελατών
  • Θέληση για μάθηση & διαρκή εκπαίδευση σε νέες τεχνολογίες
  • Κατοχή διπλώματος αυτοκινήτου

Παροχές

  • Πλήρης απασχόληση
  • Σύγχρονο και δυναμικό εργασιακό περιβάλλον
  • Δυνατότητα εξέλιξης
  • Παροχές αναλόγως προσόντων