Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

6/3/2020

Δικηγόρος

Νομικά

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Είσαι δικηγόρος ή έχεις πρόσφατα ολοκληρώσει τις σπουδές σου στη νομική και αναζητάς ένα πολυεθνικό περιβάλλον μέσα στο οποίο θα μπορέσεις να εξελιχθείς επαγγελματικά; Έχεις 2-3 χρόνια εμπειρία σε δικηγορική εταιρία διαχείρισης οφειλών ή σε τραπεζικό οργανισμό; Τότε αυτή η θέση δικηγόρου είναι σίγουρα για σένα.
Μην χάνεις χρόνο, κάνε την αίτησή σου τώρα!

Η εταιρία δραστηριοποιείται στη διαχείριση πιστώσεων και κάποιες από τις αρμοδιότητες για τη θέση του δικηγόρου είναι οι παρακάτω:
  • Παρακολούθηση εξέλιξης δικαστηρίων με αντικείμενο το Ν.4605
  • Αναθέσεις σε συνεργαζόμενους δικηγόρους και παροχή απαραίτητων εγγράφων για τις εκδικάσεις υποθέσεων Ν.4605
  • Αποδελτίωση αποφάσεων δικαστηρίων με αντικείμενο το Ν.4605
  • Παρακολούθηση προόδου εργασιών ομάδας
  • Ανάθεση και προτεραιοποίηση εργασιών σε ομάδες καταχώρησης δικαστικών Αποφάσεων
  • Προτάσεις διαχείρισης.

Απαραίτητα Προσόντα

Για τη θέση δικηγόρου απαιτούνται τα εξής:
  • Πτυχίο νομικής
  • Πολύ καλή γνώση MS Office suite, έμπειρος χρήστης excel
  • Πολύ καλή γνώση αγγλικής γλώσσας
  • Ικανότητα ταυτόχρονης διαχείρισης διαφορετικών έργων/εργασιών υπό συνθήκες αυστηρών χρονοδιαγραμμάτων
  • Υψηλό επίπεδο Οργάνωσης & Προγραμματισμού
  • Πολύ καλή χρήση προφορικού & γραπτού λόγου
  • Διαρκής προσανατολισμός στο αποτέλεσμα.

Παροχές

Η εταιρία προσφέρει για τη θέση δικηγόρου:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Προοπτική επαγγελματικής εξέλιξης
  • Δυναμικό περιβάλλον εργασίας.
Αν σε ενδιαφέρει η θέση του Δικηγόρου, κάνε την αίτησή σου τώρα!

Μπορείς να επικοινωνήσεις με την Ερατώ Λιάρου, eliarou@randstad.gr για περισσότερες πληροφορίες.

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους υποψηφίους που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.