Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/7/2020

Πωλητής / Πωλήτρια καταστήματος κινητής τηλεφωνίας

Πωλήσεις Λιανικής - Merchandising

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Optimal HR Group, εκ μέρους συνεργάτη της Wind, αναζητεί Πωλητής / Πωλήτρια καταστήματος.

Αρμοδιότητες:

• Αξιολόγηση των αναγκών του πελάτη και παρουσίαση σχετικών προτάσεων
• Ανάπτυξη σχέσεων εμπιστοσύνης με τους πελάτες και διασφάλιση της άριστης και ποιοτικής εξυπηρέτησής τους
• Διατήρηση άψογης εικόνας τους καταστήματος
• Επίτευξη μηνιαίων στόχων

Απαραίτητα Προσόντα

• Απόφοιτος/η λυκείου. Πτυχίο ΑΕΙ-ΤΕΙ-ΙΕΚ θα συνεκτιμηθεί
• Προηγούμενη εμπειρία σε πωλήσεις
• Ικανές πωλησιακές και επικοινωνιακές δεξιότητες
• Ευχάριστη προσωπικότητα και ομαδικό πνεύμα
• Πελατοκεντρική αντίληψη και προσήλωση στο αποτέλεσμα και στην επίτευξη στόχων
• Πολύ καλή γνώση Η/Υ
• Άριστη χρήση της Ελληνικής γλώσσας (γραπτά και προφορικά)
• Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άντρες