Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

28/06/2017

Υπεύθυνος Διακίνησης (Dispatching), Γραμματείας & Επικοινωνίας

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η εταιρεία μας για λογαριασμό πελάτη της, ραγδαία αναπτυσσόμενη εκδοτική & βιβλιοδετική επιχείρηση, που κατέχει ηγετική θέση στον κλάδο της, ζητά να προσλάβει Υπεύθυνο Διακίνησης.

Περιγραφή θέσης

  • επιβεβαίωση παραγγελιών & αποστολή προϊόντων - αποθεμάτων
  • αναζήτηση βέλτιστου τρόπου μεταφοράς
  • οργάνωση αποθήκης

Οι παραπάνω αρμοδιότητες, αφορούν το μεγαλύτερο μέρος της θέσης εργασίας κατά την περίοδο αιχμής (Σεπτέμβριος - Δεκέμβριος).

Το υπόλοιπο διάστημα, ο υποψήφιος θα κληθεί να καλύπτει & καθήκοντα Γραμματειακής Υποστήριξης - Επικοινωνίας.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΤΕΙ κατά προτίμηση σε Διοίκηση Επιχειρήσεων
  • Πολύ καλή γνώση & χρήση της Αγγλικής γλώσσας
  • Άνεση στη χρήση ηλεκτρονικών υπολογιστών στα προγράμματα MS Office
  • Άριστος χειρισμός προγράμματος Softone
  • Οργανωτικό πνεύμα
  • Επικοινωνία
  • Ενεργητικότητα
  • Ικανότητα εργασίας υπό πίεση

Παρακαλούνται μόνο οι υποψήφιοι, που διαθέτουν εργασιακή εμπειρία σε θέματα διακίνησης & οργάνωσης αποθήκης, όπως αποστείλουν το Βιογραφικό τους Σημείωμα, με επισυναπτόμενη πρόσφτατη φωτογραφία.

Επικοινωνία θα πραγματοποιηθεί με τους υποψήφιους που διαθέτουν τα παραπάνω προσόντα.

Παροχές

Η θέση προσφέρει

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών / παροχών
  • Μεγάλες δυνατότητες πρωτοβουλίας
  • Σύγχρονο & δυναμικό περιβάλλον εργασίας