Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

2/4/2024

Μηχανικός Παραγωγής

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΛΑΓΚΑΔΑΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η Milkplan Α.Ε. η μεγαλύτερη εξαγωγική βιομηχανία παραγωγής δεξαμενών ψύξης γάλακτος, κτηνοτροφικών μηχανημάτων και αρμεκτικού εξοπλισμού, αναζητά Μηχανικό Παραγωγής για την στελέχωση του τμήματος Production Support.

Αρμοδιότητες

  • Οργάνωση παραγωγής
  • Σχεδιασμός nestings & προγραμμάτων κατεργασίας CNC μηχανών (laser κοπής λαμαρίνας, σωλήνα, στράντζες κτλ.)
  • Δημιουργία δισδιάστατων κατασκευαστικών σχεδίων, αρχείων κοπής
  • Κοστολόγηση προϊόντων
  • Συνεργασία με τα τμήματα συναρμολόγησης και σχεδιασμού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Μηχανολόγου Μηχανικού ή παρεμφερές
  • Εμπειρία σε CNC μηχανήματα κοπής και διαμόρφωσης λαμαρίνας
  • Εμπειρία σε αντίστοιχη θέση θα εκτιμηθεί
  • Γνώση SolidWorks
  • Επιθυμητή γνώση CAM της εταιρίας Trumpf (TruTops)
  • Γνώση Αγγλικής γλώσσας
  • Προσοχή στην λεπτομέρεια
  • Επικοινωνιακή ικανότητα και ικανότητα εργασίας εντός ομάδας

Παροχές

  • Μεταφορά από/προς Θεσσαλονίκη με εταιρικό λεωφορείο
  • Σταθερό πρωϊνό ωράριο
  • Ελκυστικό πακέτο αποδοχών
  • Ολοκληρωμένη εκπαίδευση
  • Προοπτικές εξέλιξης