Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

16/06/2023

ΒΟΗΘΟΣ ΛΟΓΙΣΤΗ

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΕΝΤΡΟ ΑΘΗΝΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Η Γεωαπεικόνιση Α.Ε.Μ.ΓΕ., τεχνική εταιρία Μελετών που αναλαμβάνει δημόσια έργα με πάνω από 25 έτη παρουσίας στο χώρο, επιθυμεί να εντάξει στο ανθρώπινο δυναμικό της, στα γραφεία της στην Αθήνα, άτομο για τη θέση Βοηθού Λογιστή.

Το τμήμα Οικονομικών έχει ως στόχο τη λογιστική παρακολούθηση των εργασιών της εταιρίας, τη διαχείριση προσωπικού, τη συνεχή συμμόρφωση της εταιρίας με τη φορολογική και εργατική νομοθεσία και την κατάρτιση αναφορών προς τη διοίκηση.
Η θέση εργασίας Βοηθού Λογιστή έχει ως σκοπό να συμβάλλει στην εύρυθμη καθημερινή λειτουργία του λογιστηρίου με την ορθή απεικόνιση των λογιστικών πράξεων, τη συμμετοχή στην προετοιμασία υποβολής δηλώσεων και στον υπολογισμό της Μισθοδοσίας. Συνεργάζεται με την Υπεύθυνη τμήματος και τον Εξωτερικό λογιστή.
Η θέση προσφέρει τη δυνατότητα ενασχόλησης με όλο το λογιστικό κύκλωμα, καθώς και σημαντικές ευκαιρίες ανάπτυξης στον τομέα της Μισθοδοσίας, δεδομένου ότι η εταιρεία απασχολεί προσωπικό 40 ατόμων.

Κύριες αρμοδιότητες
• Καταχώριση παραστατικών για Α.Ε. (Γ’ κατηγορίας) ανά έργο, ΚΞ (Β’ κατηγορίας) και Ατομικών εταιριών (Β’ κατηγορίας)
• Προετοιμασία Φ.Π.Α., Φ.Μ.Υ., Φ. Αμοιβών
• Υποβολή και έλεγχος myData
• Παρακολούθηση/ έλεγχος λογαριασμών προμηθευτών /πελατών
• Συμφωνία ταμείου και τραπεζικών λογαριασμών μηνιαία
• Συμμετοχή σε εργασίες κλεισίματος έτους
• Δημιουργία και υποβολή συμβάσεων Ελευθέρων επαγγελματιών
• Προετοιμασία υποβολών ΕΡΓΑΝΗ (Προσλήψεις, Αποχωρήσεις, Άδειες)
• Καταχώριση εγγραφών μισθοδοσίας ανά έργο, προετοιμασία ΑΠΔ
• Προετοιμασία αναφορών προς τη διοίκηση
• Αρχειοθέτηση

Απαραίτητα Προσόντα

• Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ Οικονομικής ή Λογιστικής Κατεύθυνσης
• Προϋπηρεσία τουλάχιστον τριών (3) ετών σε λογιστήριο
• Άριστη γνώση χειρισμού εφαρμογών ΜS Office (ιδίως Excel)
• Άριστη γνώση λογιστικού & προγράμματος μισθοδοσίας, κατά προτίμηση Atlas Ergon Iris
• Γνώση αγγλικής γλώσσας
• Ομαδικό πνεύμα εργασίας, συνέπεια και επαγγελματισμός

Παροχές

• Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
• Συνεχής εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης
• Μόνιμη απασχόληση, 8ωρη πενθήμερη εργασία, συνεχές ωράριο
• Άριστες συνθήκες εργασίας σε ένα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον