Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
9/4/2024

Καμαριέρα

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη Ν. ΜΑΡΜΑΡΑΣ | ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Το 4* Poseidon Hotel Sea Resort είναι ένα all-inclusive παραθεριστικό θέρετρο που βρίσκεται σε μια ήσυχη και ιδιαίτερου φυσικού κάλους τοποθεσία, κοντά στον Ν. Μαρμαρά, Χαλκιδικής. Η ομάδα μας λαμβάνει πολύ σοβαρά υπόψη της την φιλοξενία και στοχεύει στην παροχή υψηλού επιπέδου υπηρεσιών, με έμφαση στην λεπτομέρεια.

Αναζητούμε για την καλοκαιρινή σαιζόν 2024

ΚΑΜΑΡΙΕΡΕΣ
Περιγραφή Θέσης:

Καθήκοντα

  • Καθαρισμός και απολύμανση δωματίων και μπάνιων, αλλαγή ιματισμού και αναπλήρωση αναλώσιμων (σαμπουάν κλπ) στις αναχωρήσεις και παραμονές των επισκεπτών
  • Έλεγχος δωματίων για τυχόν βλάβες, ζημιές, δυσλειτουργίες, αστοχίες εξοπλισμού και ενημέρωση της Προϊσταμένης
  • Καθαρισμός εσωτερικών και εξωτερικών κοινόχρηστων χώρων
  • Τήρηση των κανόνων Εσωτερικής Λειτουργίας, Υγιεινής και Ασφάλειας
  • Συνεργασία με την Προϊσταμένη και το τμήμα Συντήρησης για την άρτια παροχή υπηρεσίας προς τους επισκέπτες μας
  • Διατήρηση επαγγελματικής εμφάνισης και προσωπικής φροντίδας και υγιεινής

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσία σε 4* ή 5* ξενοδοχεία θα θεωρηθεί επιπλέον προσόν
  • Επιμέλεια, παρατηρητικότητα και προσοχή στην λεπτομέρεια
  • Ευγένεια και σεβασμός στους επισκέπτες και συναδέλφους
  • Πνεύμα συνεργασίας, ομαδικότητα, ευγένεια, σεβασμός, προθυμία
  • Ευελιξία στο ωράριο εργασίας σε περίπτωση έκτακτης ανάγκης
  • Τήρηση των κανόνων εσωτερικής λειτουργίας, υγιεινής και ασφάλειας
  • Ικανότητα και ανταπόκριση σε συνθήκες πίεσης

Παροχές

  • Φιλικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας με σεβασμό στις ανάγκες των ανθρώπων της.
  • Εκπαίδευση και προοπτικές εξέλιξης
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών, ανάλογο των προσόντων με όλες τις νόμιμες προϋποθέσεις
  • Δωρεάν διαμονή & πλήρης διατροφή
  • Δωρεάν παροχή wifi
  • Εποχική απασχόληση με δυνατότητα μακροχρόνιας συνεργασίας και εξέλιξης
* Όλες οι αιτήσεις θα αντιμετωπισθούν με απόλυτη εχεμύθεια.
* Παρακαλούμε μαζί με το βιογραφικό να στείλετε πρόσφατη φωτογραφία
* Λόγω μεγάλου αριθμού βιογραφικών επικοινωνία θα γίνει μόνο με όσους θα επιλεγούν για συνέντευξη

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.