Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
17/4/2024

Υπάλληλος στο τμήμα προμηθειών

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΒΙ ΠΕ ΣΙΝΔΟΥ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Ανώνυμη εταιρεία που δραστηριοποιείται στο χώρο της συσκευασίας και εδρεύει στη ΒΙ. ΠΕ Σίνδου, στο πλαίσιο της συνεχούς ανάπτυξης της, αναζητά υπάλληλο προμηθειών για τις ανάγκες της εύρυθμης λειτουργίας του αντίστοιχου τμήματος του εργοστασίου.

 Καθήκοντα Θέσης

  • Διαχείριση αναγκών αγορών/οργάνωση και εκτέλεση παραγγελιών (γνώσεις ERP προγράμματος)
  • Διατήρηση και ενημέρωση βάσης δεδομένων προμηθευτών
  • Eπικοινωνία με προμηθευτές και παρακολούθηση αγορών και εφοδιασμού
  • Προετοιμασία εντολών αγοράς προς τους προμηθευτές
  • Παραλαβή παραγγελιών από προμηθευτές
  • αναζήτηση προμηθευτών από την Ελλάδα και το εξωτερικό
  • τον συντονισμό και την διαχείριση προσφορών, παραγγελιών και πληρωμών
  • Άμεση συνεργασία με το Λογιστήριο και την Διεύθυνση Οικονομικού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχιούχος ΑΕΙ/ΤΕΙ Οικονομικής κατεύθυνσης, Supply Chain ή Logistics
  • Επιθυμητή εμπειρία
  • Άριστη γνώση Αγγλικών
  • Άριστη γνώση χειρισμού Η/Υ και σχετικών προγραμμάτων
  • Πολύ καλές οργανωτικές και διαπραγματευτικές ικανότητες
  • Κάτοχος διπλώματος οδήγησης αυτοκινήτου

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.