Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

5/4/2024

Key Account Manager Industry

Πωλήσεις Χονδρικής (B2B)

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η POWERZ δραστηριοποιείται στη διανομή ηλεκτρολογικού υλικού από το 1974 με πελατολόγιο σε όλη την Ελλάδα και στο εξωτερικό, με τη λειτουργία αποθηκών Β2Β σε Κύπρο και Βουλγαρία. Στο πλαίσιο της συνεχούς ανάπτυξης και στελέχωσής της η εταιρία αναζητά αξιόπιστους συνεργάτες με γνώσεις, εμπειρία, όρεξη για δημιουργία και τόλμη στην αντιμετώπιση νέων προκλήσεων.

Παρακαλούμε όπως αποστείλετε το βιογραφικό σας για τη θέση:

Σύμβουλος Πωλήσεων - Αθήνα

Αρμοδιότητες:
  • Διαχείριση υπάρχοντος και ανάπτυξη νέου πελατολογίου Βιομηχανίες
  • Συμβουλευτική υποστήριξη προς τον πελάτη, κατευθύνοντάς τον στη σωστή επιλογή αγοράς σύμφωνα με τις ανάγκες του
  • Καθημερινή επικοινωνία και διεξαγωγή επισκέψεων σε υπάρχοντες και δυνητικούς πελάτες
  • Συνεχής παρακολούθηση της αγοράς και του ανταγωνισμού και εντοπισμός των νέων ευκαιριών συνεργασίας
  • Περιοχή ευθύνης η Αττική και η ευρύτερη περιοχή

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ/ΤΕΙ ηλεκτρολόγου μηχανικού
  • Προϋπηρεσία 1-2 ετών σε αντίστοιχη θέση (ιδανικά στις πωλήσεις στον κλάδο του ηλεκτρολογικού-βιομηχανικού υλικού)
  • Άριστη γνώση διαχείρισης συστημάτων επιχείρησης CRM και ERP (επιθυμητή η γνώση Softone)
  • Άριστες επικοινωνιακές και διαπραγματευτικές δεξιότητες
  • Δυνατότητα ταξιδιών

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών
  • Εταιρικό αυτοκίνητο, κινητό τηλέφωνο και Η/Υ
  • Συνεχή εκπαίδευση και καθοδήγηση σύμφωνα με τις νέες τάσεις της αγοράς
  • Συνθήκες που ενισχύουν τη γνώση και δίνουν σημαντικές ευκαιρίες
  • Ένα ιδιαίτερα σύγχρονο, δυναμικό, επαγγελματικό και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης και ανάπτυξης