Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

17/1/2022

Μηχανολόγος Εργοταξίου

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΑΘΗΝΑ ΒΟΡΕΙΑ ΠΡΟΑΣΤΙΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνολογικό Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΤΕΙ)

Είσαι μηχανολόγος μηχανικός και διαθέτεις, ιδανικά, προηγούμενη εμπειρία σε εταιρεία κλιματισμού; Εάν έχεις εργαστεί ως μηχανικός εργοταξίου και είσαι ικανός να διεκπεραιώνεις ταυτόχρονα πολλές αρμοδιότητες, με προσήλωση στην επίτευξη στόχων και χρονοδιαγραμμάτων, τότε η θέση του/της Μηχανολόγου Εργοταξίου σε μια από τις μεγαλύτερες εταιρείες κλιματισμού είναι για σένα!

Τα βασικά σου καθήκοντα για τη θέση του/της Μηχανολόγου Εργοταξίου είναι:

  • Επίβλεψη και συντονισμός εργασιών εντός εργοταξίου
  • Επικοινωνία με εξωτερικά συνεργεία και τεχνικούς έργων
  • Παραλαβή μηχανημάτων
  • Παραγγελίες υλικών
  • Επιμετρήσεις μηχανολογικών σχεδίων
  • Κατάρτιση προϋπολογισμού έργων αναφορικά με τις απαιτούμενες ποσότητες υλικών
  • Διαχείριση και επίλυση απλών αλλά και σύνθετων ζητημάτων

Απαραίτητα Προσόντα

Προκειμένου να ανταποκρίνεται το προφίλ σου στις απαιτήσεις της θέσης του Μηχανολόγου Εργοταξίου, χρειάζεται να διαθέτεις:
  • Πτυχίο Α.Ε.Ι. ή Τ.Ε.Ι. Μηχανολόγου Μηχανικού
  • Τουλάχιστον 4 χρόνια εμπειρία σε αντίστοιχο ρόλο, ιδανικά, σε εταιρεία που ασχολείται με τον κλιματισμό
  • Πολύ καλή γνώση γραπτού και προφορικού λόγου στην Αγγλική γλώσσα
  • Άριστη γνώση Η/Υ και ΑutoCad
  • Επικοινωνιακές δεξιότητες
  • Ικανότητα στην επίτευξη στόχων και την τήρηση χρονοδιαγραμμάτων
  • Συνέπεια, επαγγελματισμό, οργανωτικές και διοικητικές ικανότητες
  • Δεκτικότητα για μάθηση

Παροχές

Η εταιρεία παρέχει για τη θέση του/της Μηχανολόγου Εργοταξίου τα εξής:
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Bonus
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης
  • Φιλική και υποστηρικτική προσέγγιση προς τον εργαζόμενο
  • Εκπαίδευση
  • Συνεχές feedback
Αν η παραπάνω προοπτική καριέρας σε ενδιαφέρει, θα χαρούμε πολύ να λάβουμε την αίτησή σου. Για περισσότερες πληροφορίες μπορείς να καλέσεις στο +30 6940275872 και να ζητήσεις την Αλεξίου Δέσποινα. Εναλλακτικά, μπορείς να επικοινωνήσεις μαζί μου στο dalexiou@randstad.gr #jobsengineering

Παρακαλούμε λάβετε υπόψη ότι για λόγους διαφάνειας και ισότιμης μεταχείρισης, θα αξιολογήσουμε μόνο τις αιτήσεις που υποβάλλονται μέσω του site μας. Μετά τη συλλογή και αξιολόγηση όλων των βιογραφικών σημειωμάτων θα επικοινωνούμε μόνο με τους/τις υποψηφίους/ες που ανταποκρίνονται στις απαιτήσεις της θέσης προς στελέχωση προκειμένου να οριστεί συνάντηση για συνέντευξη. Όλες οι αιτήσεις θεωρούνται απόλυτα εμπιστευτικές.