Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
3/5/2024

Project Engineer

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Αναζητούμε Ηλεκτρολόγο/Ηλεκτρονικό/Μηχανολόγο/Αυτοματιστή Μηχανικό, για λογαριασμό πελάτη μας. Πρόκειται για μεγάλη εταιρία, που δραστηριοποιείται πανελλαδικά καθώς και στο εξωτερικό, σε εξειδικευμένα συστήματα αυτοματοποιημένου ελέγχου ενέργειας και ασφάλειας.

Η θέση αφορά σε μακροχρόνια εργασία (αορίστου χρόνου, όχι ανάληψη έργου).

Οι αρμοδιότητες της θέσης θα περιλαμβάνουν σταδιακά, κατόπιν εκπαίδευσης:
  • Συγκέντρωση πληροφοριών, καταννόηση και ανάλυση των αναγκών του έργου του πελάτη.
  • Εκπόνηση μελετών σε σχεδιασμός ολοκληρωμένων λύσεων για την δόμηση προτάσεων και προσφορών.
  • Παρακολούθηση και συντονισμός της προόδου της υλοποίησης των έργων και διαχείριση των αναγκών/ζητημάτων που προκύπτουν έως την ολοκλήρωση τους.
  • Σταδιακή εμβάθυνση σε οικονομοτεχνικά δεδομένα και αναλύσεις σχετικών παραγόντων.
  • Συνεχής ανάπτυξης των γνώσεων που απαιτούνται σχετικά με τις τεχνικές προδιαγραφές, τα χαρακτηριστικά και τα πλεονεκτήματα των διαφορετικών συστημάτων-προϊόντων καθώς και των υπηρεσιών που προσφέρει η εταιρία.
  • Σταδιακή εμβάθυνση σε εξειδικευμένα συστήματα σύγχρονης τεχνολογίας διαχείρισης ενέργειας και ασφάλειας.
  • Επικοινωνία και διαχείριση όλων των εμπλεκόμενων στα έργα.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχιούχος Μηχανικός ΑΕΙ/AΤΕΙ, τμημάτων Μηχανικών Ηλεκτρολόγων/Ηλεκτρονικών/Μηχανολόγων/Αυτοματισμού
  • Μεταπτυχιακές σπουδές ή επιπλέον κατάρτιση σε τμήματα Μηχανικών/Τεχνολογίας Δικτύων/Οικονομικών/Διοίκησης θα εκτιμηθούν ως επιπλέον προσόν
  • Εργασιακή εμπειρία σε μελετητικά γραφεία, τεχνικές εταιρίες ή/και εργοτάξια κτιρίων
  • Γνώση σχεδιαστικών προγραμμάτων AutoCAD
  • Πολύ καλή γνώση και χρήση Microsoft Office
  • Οργανωτικές ικανότητες διαχείρισης έργων με μεθοδικότητα και εστίαση στην λεπτομέρεια
  • Εξαιρετικές ικανότητες επικοινωνίας, συνεργασίας και ομαδικό πνεύμα, πελατοκεντική αντίληψη
  • Πολύ καλή γνώση και χρήση Αγγλικής γλώσσας
  • Κάτοχος διπλώματος οδήγησης

Παροχές

  • Ανταγωνιστικές αποδοχές, πρόσθετη ιδιωτική ασφάλιση
  • Ιδιαίτερα φιλικό και συνεργατικό περιβάλλον εργασίας
  • Εκπαίδευση και ανάπτυξη σε επίκαιρες, σύγχρονες τεχνολογίες και απόκτηση εξειδίκευσης σε τομείς υψηλής ζήτησης.
  • Προοπτικές εξέλιξης
Όλες οι αιτήσεις αντιμετωπίζονται με απόλυτη εμπιστευτικότητα.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.