Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

22/5/2023

Τεχνικός Η/Υ, Δικτύων και Τηλεπικοινωνιών

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΒΕΡΟΙΑ

Η COMPUTER LIFE N.ΗΜΑΘΙΑΣ, εταιρία πληροφορικής με έδρα στην Νάουσα και υποκατάστημα στην Βέροια, δραστηριοποιείται από το 1987 στην παροχή και ανάπτυξη Επιχειρησιακού Λογισμικού αναζητάει Τεχνικό Η/Υ, Δικτύων και Τηλεπικοινωνιών.

Κύριες Αρμοδιότητες

  • Εγκαταστάσεις τηλεπικοινωνιακών συνδέσεων ενσύρματων, δορυφορικών και οπτικών ινών.
  • Ανάλυση, σχεδιασμός & υλοποίηση των εγκαταστάσεων του μηχανολογικού και δικτυακού εξοπλισμού των μηχανογραφικών συστημάτων πελατών.
  • Εγκατάσταση System Software και παραμετροποίηση εξοπλισμού, ενσύρματων και ασύρματων δικτύων, βάσει αναγκών πελάτη.
  • Καταγραφή και ανάλυση απαιτήσεων του πελάτη και παροχή συμβουλευτικών υπηρεσιών.
  • Τεχνική υποστήριξη πελατών, ανάλυση και επίλυση προβλημάτων

Απαραίτητα Προσόντα

Επιθυμητά Προσόντα (όχι απαραίτητα):

  • Σχετικές σπουδές οποιασδήποτε βαθμίδας
  • Αποδεδειγμένη προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώση συναρμολόγησης μερών Η/Υ, εγκατάστασης και παραμετροποίησης System S/W
  • Γνώση εγκατάστασης και παραμετροποίησης ενσύρματων και ασύρματων δικτύων
  • Γνώση τεχνικών θεμάτων για περιφερειακά όπως φορολογικοί μηχανισμοί, εκτυπωτές
  • Ικανότητα διαχείρισης πολλαπλών εργασιών και τήρηση χρονοδιαγραμμάτων
  • Ομαδικό πνεύμα και ανεπτυγμένη ικανότητα αναλυτικής σκέψης, προγραμματισμού και οργάνωσης
  • Γνώση της Αγγλικής γλώσσας
  • Κάτοχος Άδειας Οδήγησης
  • Άριστες επικοινωνιακές δυνατότητες, Ευχάριστη και δυναμική προσωπικότητα
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές υποχρεώσεις για τους άνδρες υποψηφίους

Παροχές

  • Μόνιμη και πλήρη απασχόληση σε μία δυναμικά αναπτυσσόμενη επιχείρηση
  • Συνεχή επαγγελματική εκπαίδευση και Σημαντικές προοπτικές εξέλιξης
  • Ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Ικανοποιητικό πακέτο αποδοχών, ανάλογα με τα προσόντα και την εμπειρία