Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
22/4/2024

Μηχανικός Τεχνικού τμήματος

Μηχανικοί ΑΕΙ / ΤΕΙ - Επιστήμες

Πόλη ΧΕΡΣΟΝΗΣΟΣ | ΗΡΑΚΛΕΙΟ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Το Creta Maris Resort στην Χερσόνησο Κρήτης, συνώνυμο με την εμπειρία της αυθεντικής Κρήτης, μέσα από την άνεση ενός all-inclusive 5* resort, με τη βιωσιμότητα στο επίκεντρο της λειτουργίας του και μέλος του βραβευμένου Metaxa Hospitality Group, αναζητά για το τμήμα της Συντήρησης για 12μηνη απασχόληση:

Ενδεικτικές αρμοδιότητες θέσης:
  • Παρακολούθηση και συντήρηση της καλής λειτουργίας εγκαταστάσεων του ξενοδοχείου
  • Αντιμετώπιση άμεσων προβλημάτων και επιδιόρθωση βλαβών
  • Προτάσεις βελτίωσης με σκοπό την αποτελεσματικότερη αξιοποίηση του εξοπλισμού/μηχανημάτων

Απαραίτητα Προσόντα

  • Δίπλωμα μηχανικού
  • Τουλάχιστον 5 έτη εμπειρίας σε αντίστοιχη θέση στον ξενοδοχειακό κλάδο, κατά προτίμηση σε μεγάλες μονάδες
  • Άριστες γνώσεις αντλιοστασίων – μηχανοστασίων και σύγχρονων συστημάτων
  • Καλή γνώση αγγλικής γλώσσας

Επιθυμητά προσόντα:
  • Γνώση σε αντλίες και μοτέρ, επισκευή-επιδιόρθωση σφαλμάτων
  • Γνώση μηχανολογικής φύσεως σε συσκευές
  • Γνώση σε πυροσβεστικές αντλίες και κινητήρες
  • Γνώση για έλεγχο στις πρώτου επιπέδου γεννήτριες και στα κλιμακοστάσια

Παροχές

  • Διατροφή στο Staff Restaurant (κατά τη διάρκεια λειτουργίας του ξενοδοχείου)
  • Εξαιρετικό κλίμα εργασίας με κέντρο τον άνθρωπο
  • Bonus Τέκνου και Bonus Γάμου (εάν γίνεις γονιός ή παντρευτείς κατά τη διάρκεια της συνεργασίας μας)
  • Δωρεάν πρόσβαση σε Εκπαιδεύσεις και Προοπτικές επαγγελματικής εξέλιξης

Παρακαλούμε για την αποστολή του βιογραφικού σημειώματος με συνημμένη πρόσφατη φωτογραφία τύπου ταυτότητας ή διαβατηρίου

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.