Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

2/4/2024

Υπάλληλος Εκδοτικού Οίκου

Γραμματειακή Υποστήριξη - Υπάλληλοι Γραφείου

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρία Συμβούλων UPGRADE για λογαριασμό πελάτη της, μεγάλου εκδοτικού οίκου που δραστηριοποιείται στην έκδοση επιστημονικών συγγραμμάτων, αναζητά (1) έναν υπάλληλο για τη στελέχωση της παρακάτω θέσης:

Υπάλληλος Εκδοτικού Οίκου (Έδρα: Αθήνα )

Βασικές αρμοδιότητες:

  • Εξυπηρέτηση πελατών χονδρικής και λιανικής
  • Διεκπεραίωση τηλεφωνικών και ηλεκτρονικών παραγγελιών
  • Διαχείριση αποθήκης, απογραφές, έλεγχος στοκ
  • Φροντίδα για την ορθή προβολή των βιβλίων του εκδοτικού οίκου στον χώρο του βιβλιοπωλείου
  • Προμήθεια, παραγγελία και παραλαβή ξενόγλωσσων βιβλίων .
  • Προώθηση νέας βιβλιοπαραγωγής στους ενδιαφερόμενους.
  • Οργάνωση και συμμετοχή σε εκθέσεις και συνέδρια.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Πτυχίο ΑΕΙ ή ΤΕΙ, κατά προτίμηση Σχολής με φιλολογική ή θετική κατεύθυνση.
  • Προϋπηρεσία τουλάχιστον 2 ετών σε ανάλογη θέση εμπορικού τμήματος.
  • Μεγάλη ευχέρεια στην επικοινωνία, άριστη χρήση της ελληνικής γλώσσας.
  • Ευγενική παρουσία, επαγγελματική εμφάνιση.
  • Άριστη γνώση της Υπηρεσίας Διαχείρισης Διδακτικών Συγγραμμάτων «Εύδοξος»
  • Πολύ καλή γνώση Αγγλικών.
  • Άριστη χρήση MS Office και ειδικά excel.
  • Aπαραίτητη γνώση ERP - κατά προτίμηση το Enter soft

Επιθυμητά Προσόντα:

  • Εξαιρετικές δεξιότητες διαχείρισης χρόνου.
  • Οργανωτικός χαρακτήρας με επαγγελματισμό και προσανατολισμό στα αποτελέσματα.
  • Ομαδικό πνεύμα και ικανότητα συνεργασίας με τα άλλα στελέχη της εταιρείας
  • Εμπορική αντίληψη και ικανότητα επεξεργασίας και ανάλυσης αριθμητικών δεδομένων.

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αμοιβών
  • Συνθήκες που ενισχύουν τη γνώση και δίνουν σημαντικές ευκαιρίες
  • Ένα ιδιαίτερα σύγχρονο και ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Δυνατότητα επαγγελματικής εξέλιξης και ανάπτυξης
Για τυχόν απορίες μπορείτε να επικοινωνήσετε στο τηλέφωνο: 2311241136