Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

4/4/2024

Υπάλληλος γραφείου - Βοηθός Λογιστή

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΚΑΒΑΛΛΑΡΙ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η AL METAL, εταιρία με εξαγωγικό χαρακτήρα που δραστηριοποιείται στο χώρο της ανακύκλωσης και μεταποίησης μετάλλων και εδρεύει στη δημοτική ενότητα Καβαλλαρίου του Δήμου Λαγκαδά, Θεσσαλονίκης αναζητά άμμεσα να προσλάβει Υπάλληλο γραφείου - Βοηθό Λογιστή για πλήρη πενθήμερη πρωινή απασχόληση (Δευτέρα-Παρασκευή).

Ο υποψήφιος που θα επιλεχθεί θα αναλάβει το κομμάτι της επικοινωνίας με πελάτες εσωτερικού και εξωτερικού. Επιπλέον στις αρμοδιότητες θα είναι η έκδοση και η καταχώρηση παραστατικών σε βιβλία Γ' κατηγορίας μέσω του προγράμματος εμπορικής διαχείρισης SOFTONE καθώς και η διαχείριση του ταμείου, η αρχειοθέτηση των εγγράφων και οι συμφωνίες με προμηθευτές σε συνεργασία με εξωτερικό λογιστή.

Τηλέφωνο επικοινωνίας - 2394052975 (9:00-17:00) - 6949206659

Κύριες Αρμοδιότητες:

  • Επικοινωνία με πελάτες και προμηθευτές σε Ελλάδα και εξωτερικό
  • Έλεγχος και καταχώριση τιμολογίων και λοιπών λογιστικών εγγραφών
  • Διαχείριση Ταμείου
  • Υποστήριξη σε όλο το φάσμα εργασιών του λογιστηρίου

Απαραίτητα Προσόντα

  • Θα εκτιμηθεί προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση σε λογιστήριο επιχείρησης με βιβλία Γ΄ κατηγορίας
  • Γνώση χειρισμού προγράμματος λογιστικής και εμπορικής διαχείρισης SOFTONE ή άλλου προγράμματος ERP
  • Πολύ καλή  γνώση αγγλικών τόσο σε γραπτό όσο και σε προφορικό επίπεδο
  • Καλή γνώση χρήσης Η/Υ και των προγραμμάτων του Microsoft Office (Word, Excel)

Παροχές

  • Ικανοποιητικές αποδοχές & ασφάλιση(αναλόγως προσόντων)
  • Ατομικό γραφείο εργασίας
  • Προοπτικές εξέλιξης
  • Πενθήμερη πρωινή εργασία (Δευτέρα - Παρασκευή)
  • Παρέχεται εκπαίδευση πριν την ανάληψη των καθηκόντων
  • Όχημα μεταφοράς επιθυμητό(για την μεταφορά από και προς την εργασία)