Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
29/04/2024

Τεχνικός Υπολογιστών & λογισμικού

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΚΑΛΛΙΘΕΑ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Τεχνικές Σχολές ΕΠΑΣ-ΕΠΑΛ

Ζητείται Τεχνικός Υπολογιστών & λογισμικού για τη στελέχωση του τμήματος τεχνικής υποστήριξης παραγγελιοληψίας (λογισμικό Twinsoft) από εταιρεία πληροφορικής στην Καλλιθέα Αττικής.

Θέση εργασίας πλήρους απασχόλησης.

Αρμοδιότητες:

  • Εγκατάσταση, παραμετροποίηση και συντήρηση συστημάτων POS, περιφερειακών συσκευών και εξοπλισμού δικτύου
  • Αντιμετώπιση και επίλυση προβλημάτων λογισμικού και υλικού για τους τελικούς χρήστες
  • Παροχή τεχνικής υποστήριξης μέσω τηλεφώνου, διαδικτύου και δια ζώσης
  • Παροχή εκπαίδευσης και καθοδήγησης στους τελικούς χρήστες σχετικά με τη χρήση λογισμικού και υλικού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Δίπλωμα αυτοκίνητου ή μοτοσυκλέτας
  • Ομαδικό πνεύμα και αίσθημα ευθύνης
  • Καλή γνώση της Αγγλικής γλώσσας

Θα εκτιμηθούν:

  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση
  • Γνώση Βάσεων δεδομένων
  • Εξοικείωση χειρισμού εφαρμογών MS Office

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.