Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
15/4/2024

Χειριστής Ανυψωτικού Μηχανήματος (Clark)

Logistics - Αποθήκη - Μεταφορές

Πόλη ΝΕΑ ΣΑΝΤΑ | ΚΙΛΚΙΣ

Η «Κεραμουργία Βορείου Ελλάδος», είναι κορυφαίος παραγωγός στην Ελληνική Βιομηχανία Κεραμικών Δομικών Υλικών, με δύο παραγωγικές μονάδες στην Ελλάδα, η μία εκ των οποίων είναι από τα μεγαλύτερα εργοστάσια παραγωγής στην Ευρώπη. Δραστηριοποιείται εντατικά στον τομέα των εξαγωγών με παρουσία σε πάνω από 45 χώρες και πρόσφατα με μια καινούργια παραγωγική μονάδα στη Σερβία. Η καινοτομία στην παραγωγή προϊόντων που εξασφαλίζουν εξοικονόμηση ενέργειας, υποστηρίζεται από ρομποτική τεχνολογία και ακριβή συστήματα ποιοτικού ελέγχου.

Στο πλαίσιο της δυναμικής της ανάπτυξης, αναζητά Χειριστές Ανυψωτικών Μηχανημάτων/Clark για την μονάδα της στη Νέα Σάντα-Κιλκίς, επιδιώκοντας την ενίσχυση, βελτίωση και υποστήριξη των παραγωγικών της δυνατοτήτων.

Αρμοδιότητες:
  • Ασφαλής αποθήκευση των προϊόντων από το χώρο του τελικού σταδίου παραγωγής στους ενδεδειγμένους χώρους αποθήκευσης
  • Εκτέλεση εργασιών φόρτωσης των φορτηγών διανομής της εταιρείας και των οχημάτων των πελατών, βάσει των εντολών φόρτωσης από το Γραφείο Κίνησης
  • Απομάκρυνση και διαχείριση των προϊόντων που δεν πληρούν τα πρότυπα ποιότητας στους προβλεπόμενους χώρους αποθήκευσης
  • Αποτελεσματική διαχείριση της διαδικασίας ξεφoρτώματος των οχημάτων που μεταφέρουν διάφορα υλικά στο εργοστάσιο και αποθήκευσή τους στους κατάλληλους χώρους
  • Εφοδιασμός των τμημάτων συσκευασίας με τις απαιτούμενες κενές παλέτες για την ομαλή εκτέλεση των λειτουργιών τους
  • Συνεργασία με συναδέλφους για την τακτοποίηση και το συμμάζεμα της αποθήκης, διασφαλίζοντας την τακτική τοποθέτηση των προϊόντων
  • Επίβλεψη της καλής λειτουργίας των μηχανημάτων αποθήκευσης και αναφορά στον Υπεύθυνο Συνεργείου Συντήρησης για τυχόν αναγκαίες επεμβάσεις
  • Τήρηση πρωτοκόλλων υγιεινής και ασφάλειας

Απαραίτητα Προσόντα

  • Προϋπηρεσίας σε ανάλογη θέση
  • Δίπλωμα Χειριστή Ανυψωτικού Οχήματος

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Ομαδικό πρόγραμμα ιδιωτικής ασφάλισης
  • Μετακίνηση με εταιρικό λεωφορείο από τη Θεσσαλονίκη
  • Μηνιαίες επιταγές επιδόματος μετακίνησης & σίτισης
  • Εργασία σε φιλικό, ευχάριστο και σύγχρονο περιβάλλον

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.