Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/3/2024

Receptionist - Υπάλληλος Υποδοχής - Front office agent

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΚΑΜΑΡΙ | ΣΑΝΤΟΡΙΝΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η εταιρεία Meraki Collection επιθυμεί να προσλάβει ενθουσιώδες και ικανό προσωπικό για την θέση του Front Office Agent / Υπάλληλος Υποδοχής για το 5* ξενοδοχείο στο Καμάρι Σαντορίνης για τη νέα σεζόν Απρίλιος - Οκτώβριος 2024.

The company Meraki Collection wishes to recruit enthusiastic and competent staff for the 5* hotel in Kamari, Santorini for the new season April - October 2024.

Position: Front Office Agent / Receptionist

Απαραίτητα Προσόντα

Επιθυμητά προσόντα:
  • Πτυχίο κλάδου τουρισμού ή διοίκησης επιχειρήσεων
  • Γνώση Αγγλικών (τουλάχιστον Β2). Επιθυμητή και η γνώση επιπλέον γλώσσας (Γερμανικά, Γαλλικά, Ισπανικά)
  • Προϋπηρεσία σε αντίστοιχη θέση έστω 1 έτος
  • Γνώση Η/Υ (word-excel)
  • Γνώση συστήματος κρατήσεων και διαχείρισης extranets (Web Hotelier, booking channels) θα εκτιμηθεί ιδιαίτερα
Καθήκοντα της παρούσας θέσης περιλαμβάνουν:
  • Πραγματοποίηση αφίξεων, αναχωρήσεων και έλεγχο λογαριασμών διαμενόντων
  • Διαχείριση παραπόνων, κρατήσεων δωματίων και τηλεφωνικών κλήσεων
  • Εξυπηρέτηση αιτημάτων και αναγκών πελατών
  • Παροχή πληροφοριών για το ξενοδοχείο και προώθηση των υπηρεσιών και προϊόντων του
  • Δημιουργία και διατήρηση ευχάριστου περιβάλλοντος με τα άλλα τμήματα του ξενοδοχείου
Skills required:
  • Bachelor's degree in tourism or business administration.
  • Knowledge of the English language (at least B2). Knowledge of an additional language is valued (German, French, Spanish).
  • Previous experience of at least 1 year in a similar position.
  • Computer skills (word-excel).
  • Knowledge of booking systems and “extranets” management (Web Hotelier, booking channels) will be highly appreciated.
Responsibilities of the introduced position include:
  • Executing check-ins, check-outs and audit of the guests’ bills
  • Handling complaints, room reservations and telephone calls
  • Attending to customer requests and needs
  • Providing information about the hotel and promoting its services and products
  • Creating and maintaining a pleasant environment with other departments of the hotel

Παροχές

Το ξενοδοχείο παρέχει:
  • Δυνατότητα εργασίας 6 μηνών τουλάχιστον
  • Ανταγωνιστικές απολαβές αναλόγως προσόντων
  • Δυνατότητας διαμονής σε δωμάτια προσωπικού εντός καταλύματος
  • Ευχάριστο περιβάλλον εργασίας
  • Ευκαιρίες εκπαίδευσης και ενδυνάμωσης δεξιοτήτων με σκοπό μακροπρόθεσμη συνεργασία
Our company provides:
  • Opportunity to work for at least 6 months
  • Competitive remuneration depending on qualifications
  • Possibility of accommodation in staff rooms within the hotel
  • Pleasant working environment
  • Training opportunities and skill development with a view to long-term cooperation