Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

9/6/2021

Λογιστής Ά Τάξης - Αναλυτής

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Εταιρεία οικονομικών συμβούλων με πολυετή εμπειρία και ενασχόληση στον χώρο της Συμβουλευτικής επιχειρήσεων αναζητά Έμπειρες/ Έμπειρους Λογιστές Α’ Τάξεως -Οικονομικούς αναλυτές καθώς και Τραπεζικούς για να στελεχώσουν την ομάδα μας καθώς και ανάλογες θέσεις σε συνεργαζόμενες εταιρείες.

Έχεις όρεξη για δουλειά και διάκριση, σου αρέσουν οι προκλήσεις και έχεις θέληση για εξέλιξη; Τότε είσαι το κατάλληλο άτομο για την ομάδα μας καθώς και τις συνεργαζόμενες εταιρείες μας. H Εταιρεία μας μπορεί να σου προσφέρει μεγάλης ποικιλίας projects και δραστηριότητες εξέλιξης των δεξιοτήτων σου. Άδραξε την ευκαιρία και γίνε μέλος της ομάδας μας.

Αρμοδιότητες:

  • Εποπτεία λογιστηρίων.
  • Παρακολούθηση και ανάλυση μηνιαίων οικονομικών δεδομένων (KPIs, budget, προβλέψεις, αποτιμήσεις εταιρειών, due diligence κλπ)
  • Δυνατότητα να εργάζεται σε πολλαπλά project και παράλληλα να εργάζεται ατομικά ή συλλογικά τηρώντας τα αυστηρά deadlines.
  •  Άριστη ανάλυση, επίλυση και εξακρίβωση προβλημάτων.
  •  Καθοδήγηση των reports , με ομαδικό πνεύμα και δυνατές τεχνικές παρουσίασης.
  •  Μεγάλη ικανότητα στη διαμόρφωση μοντέλων παρακολούθησης οικονομικών δεδομένων MIS.

Απαραίτητα Προσόντα

Οι ιδανικοί υποψήφιοι θα πρέπει να έχουν ικανότητες στην εποπτεία λογιστηρίων, στην ανάλυση και την παρουσίαση των οικονομικών δεδομένων των εταιρειών, να διακατέχονται από άνεση επικοινωνίας , ομαδικό πνεύμα και τάση για μάθηση και περαιτέρω εξέλιξη. Τέλος, να παρουσιάζουν ενδιαφέρον στη βελτιστοποίηση των διαδικασιών, προκειμένου να γίνονται πιο αποτελεσματικές.

Προϋποθέσεις:

  • Να έχουν σπουδάσει οικονομικά ή να έχουν πιστοποίηση CFA, CA, CPA ή κάτι αντίστοιχο διεθνώς αναγνωρισμένο.
  • Expert MS Office EXCEL.
  • Γνώση μηχανογραφικών συστημάτων ειδικά Entersoft
  • Άριστη γνώση ΕΛΠ, ΕΓΛΣ, IFRS.
  • 3-5 έτη εργασιακής εμπειρίας ως αναλυτής ή υπεύθυνος λογιστηρίου ή ανάλογο περιβάλλον.
  • Εμπειρία σε controlling, συγχωνεύσεις και εξαγορές.
  • Αναλυτική σκέψη.

Παροχές

Γιατί εμάς;

  • Η κουλτούρα υψηλής απόδοσης μας διακρίνει καθώς και ένα άριστο εργασιακό περιβάλλον με ικανοποιητικές απολαβές και με προοπτικές επαγγελματικής ανέλιξης.