Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

27/12/2020

Πωλητής Υπηρεσιών Τεχνολογίας (Cloud Backup / Penetration Test / Ανάκτηση Δεδομένων)

Πληροφορική - Προγραμματιστές

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

H TicTac Data Recovery, εταιρεία ανάκτησης δεδομένων και υπηρεσιών Cloud Backup με δραστηριότητα από το 1999 και πανελλαδική εμβέλεια συνεργαζόμενη με Πολυεθνικές και Ελληνικές εταιρείες που πιστοποιούν την ποιότητα των υπηρεσιών της, αναζητά:

Για την πόλη της Αθήνας

Πωλητή Υπηρεσιών Τεχνολογίας (Cloud Backup / Ανάκτηση Δεδομένων / Cyber Security Services / Antivirus)

Περιγραφή θέσης:

  • Φροντίζει για την παρουσίαση, προώθηση και πώληση υπηρεσιών τεχνολογίας όπως:
  • Υπηρεσίες Cloud Backup
  • Υπηρεσίες Ανάκτησης Δεδομένων σε καταστήματα και εταιρίες πληροφορικής
  • Υπηρεσίες Cyber Security
  • Εταιρικά Συμβόλαια τεχνικής υποστήριξης και Disaster Recovery
  • Αρθρογραφεί και προωθεί στα Social Media τις υπηρεσίες της εταιρίας
  • Ετοιμάζει προωθητικό υλικό (π.χ. Youtube Video, Powerpoint κλπ)
  • Παρουσία σε συνέδρια και κλαδικές εκθέσεις

Απαραίτητα Προσόντα

Τα προσόντα που θα πρέπει να καλύπτει ο υποψήφιος είναι τα παρακάτω:

  • Απόφοιτος/η Λυκείου
  • Γνώση των τεχνολογικών εξελίξεων
  • Προϋπηρεσία στις πωλήσεις προϊόντων/υπηρεσιών τεχνολογίας
  • Ευχάριστη παρουσία
  • Ευχέρεια Επικοινωνίας και λόγου
  • Ευχέρεια χρήσης Η/Υ
  • Εκπληρωμένες στρατιωτικές Υποχρεώσεις (για άνδρες υποψήφιους)
  • Δίπλωμα οδήγησης
  • Επίπεδο Αγγλικών: Ανεση σε προφορικό και γραπτό λόγο
Παρακαλούνται όλα τα βιογραφικά που θα υποβληθούν να έχουν φωτογραφία προσώπου του υποψηφίου.

Παροχές

Η εταιρεία προσφέρει:

  • Μηνιαίες απολαβές και Bonus επί των πωλήσεων
  • Εταιρικό Αυτοκίνητο
  • Εταιρικό κινητό τηλέφωνο
  • Εταιρικό Laptop
  • Πλήρης Απασχόληση- Ασφαλιστική Κάλυψη
  • Εκπαίδευση και ευκαιρίες επαγγελματικής εξέλιξης
  • Ευχάριστο και δυναμικό περιβάλλον εργασίας
  • Η έδρα της εταιρίας είναι στο Ελληνικό, 5 λεπτά με τα πόδια απο τη στάση μετρό Αργυρούπολης