Θέσεις εργασίας στην Ελλάδα
22/04/2024

Υπεύθυνος Δαπανών & Κοστολόγησης Παραγωγής

Λογιστήριο - Οικονομική Διεύθυνση

Πόλη ΜΑΡΚΌΠΟΥΛΟ ΜΕΣΟΓΑΊΑΣ | ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ανώτατο Εκπαιδευτικό Ίδρυμα (ΑΕΙ)

Περιγραφή

Αρμοδιότητες

• Συνεργασία με τον Υπεύθυνο Παραγωγής και τη Διοίκηση για βελτιστοποίηση των τεχνικών προδιαγραφών των παραγόμενων συνταγών.
• Προτάσεις για βελτίωση της διαδικασίας παραγωγής και της γενικότερης οργάνωσης της αποθήκης.
• Ανάλυση και παρακολούθηση δεδομένων κόστους όπως πρότυπου/ πραγματικού κόστους σε τακτά χρονικά διαστήματα.
• Λογιστική παρακολούθηση όλων των ενδιάμεσων σταδίων της παραγωγικής διαδικασίας.
• Λογιστική παρακολούθηση των δαπανών της εταιρείας.
• Προγραμματισμός και καθοδήγηση στην διενέργεια και επεξεργασία των φυσικών απογραφών.
• Έλεγχος και μηνιαία συμφωνία λογιστικής με υποσύστημα αποθηκών- πελατών-προμηθευτών.
• Παροχή αξιόπιστων οικονομικών στοιχείων και αναφορών (reporting) προς τη Διοίκηση της Εταιρίας.
• Συμμετοχή στη δημιουργία των μηνιαίων και ετήσιων οικονομικών αποτελεσμάτων καθώς και των ετήσιων πλάνων.
• Ανάλυση και επεξεργασία εκθέσεων περιθωρίων κέρδους.
• Επεξεργασία Ανακεφαλαιωτικού πίνακα ενδοκοινοτικών & Intrastat.

Απαραίτητα Προσόντα

Απαραίτητα Προσόντα:
• Απόφοιτος ΑΕΙ Λογιστικής /Οικονομικής κατεύθυνσης.
• Τουλάχιστον 7 χρόνια εμπειρίας, στον τομέα της κοστολόγησης κατά προτίμηση Βιομηχανικής Εταιρείας.
• Καλή γνώση λογιστικών αρχών ΕΛΠ & IFRS.
• Πολύ καλή γνώση MS Office (Excel).
• Πολύ καλή γνώση της Αγγλικής Γλώσσας.
• Άριστες αναλυτικές δεξιότητες και έμφαση στη λεπτομέρεια.
• Ικανότητα εκτέλεσης πολλαπλών καθηκόντων.
• Οργανωτικές δεξιότητες και μεθοδικότητα.
• Εμπειρία στη διαχείριση ομάδας.

Παροχές

Προσφέρουμε :
• Ελκυστικό πακέτο αποδοχών.
• Άριστο περιβάλλον εργασίας.
• Συνεχή εκπαίδευση.

Αίτηση - Αποστολή Βιογραφικού

Σας ενδιαφέρει η θέση εργασίας; Εγγραφείτε για να στείλετε το βιογραφικό σας στην εταιρεία.