Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

19/03/2024

Τεχνικοί Οπτικών Ινών και Εγκαταστάτες

Τεχνικοί ΕΠΑΛ / ΙΕΚ - Βοηθοί

Πόλη ΑΘΗΝΑ - ΑΤΤΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Γενικό Λύκειο

Η FIBERTECH από τις παλαιότερες εταιρείες που δραστηριοποιείται στον χώρο κατασκευής οπτικών ινών αναζητά Τεχνικούς Οπτικών Ινών  και εγκαταστάτες στο Νομό Αττικής.

Περιγραφή θέσης:
  • Νέες διασυνδέσεις πελατών FTTH για λογαριασμό Τηλεπικοινωνιακών παρόχων (εγκατάσταση, κατασκευή, παράδοση υπηρεσιών)
  • Παράδοση απαιτούμενων επιμετρήσεων και τεχνικών στοιχείων
  • Εγκατάσταση καλωδίων με εμφύσηση, χειροκίνητα, εναέρια
  • Συγκολλήσεις οπτικών ινών σε κατανεμητές και καμπίνες
  • Διαχείριση υλικών, μηχανών, εξοπλισμού

Απαραίτητα Προσόντα

  • Κατανόηση βασικών ηλεκτρολογικών σχεδίων, εγκαταστάσεων και βασικών ηλεκτρολογικών /ηλεκτρονικών όρων
  • Γνώση χειρισμού και συντήρησης εξειδικευμένου τεχνικού εξοπλισμού (OTDR, splicer)
  • Γνώσεις χειρισμού φορητών συσκευών για τη λήψη εργασιών και ενημέρωση συστημάτων
  • Κάτοχος διπλώματος αυτοκινήτου
  • Άριστη ικανότητα επικοινωνίας και ομαδικό πνεύμα

Παροχές

  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών
  • Σύμβαση αορίστου χρόνου
  • Εταιρικό όχημα
  • Ευχάριστο εργασιακό περιβάλλον