Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

10/5/2021

Marketing Manager

Marketing - Διαφήμιση - Επικοινωνία

Πόλη ΑΓΧΙΑΛΟΣ | ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Η AGROHELLAS A.E. είναι μια αμιγώς ελληνική εταιρεία με έδρα τις Καστανιές Ορεστιάδας και σύγχρονες εγκαταστάσεις στην Αγχίαλο Θεσσαλονίκης. Γνωστή για την επιτυχημένη της δραστηριότητα από το 1991 στην εμπορία ποιοτικών αγροτικών προϊόντων, πρώτων υλών και προσθετικών ζωοτροφών επεκτείνει, από το 2012, τη δραστηριότητά της και στην εμπορία λιπασμάτων με βάση την ποιότητα και την αξιοπιστία που τη χαρακτηρίζει.

Η εταιρεία, στα πλαίσια της διαρκούς ανάπτυξής της, αναζητά να προσλάβει:

Marketing manager στο Υποκατάστημα Αγχιάλου Θεσσαλονίκης

Περιγραφή Θέσης
Οι μεταβαλλόμενες απαιτήσεις για καινοτομία που δημιουργούνται μέσω της ταχύτητας με την οποία οι διαφημίσεις στο διαδίκτυο τρέχουν απαιτούν την κατανόηση και τη συμμόρφωση των εταιριών στο να αρχίσουν προσεγγίζουν τη στρατηγική της δυναμικής καινοτομίας. Δημιουργώντας κοινωνικά συστήματα και ενστερνίζοντας βαθύτερα τη κατάσταση αυτή αναζητάμε Υπεύθυνο του Τμήματος Marketing που θα υποστηρίζει το σχεδιασμό και την υλοποίηση βημάτων μετατρέποντας παραγωγικά και ρεαλιστικά τις διαδικασίες σε πραγματικούς πελάτες.

H αποστολή του Marketing Manager
O σκοπός του είναι να σχεδιάζει και να υλοποιεί αποφάσεις και στόχους όπου μέσω των διαδικασιών και του στρατηγικού σχεδιασμού να υπάρξει ανάπτυξη της εταιρίας. Σήμερα, ο ανταγωνισμός και τα δυναμικά περιβάλλοντα των επιχειρήσεων χρήζουν απαραίτητη τη προσαρμογή των στελεχών marketing στην ασυνεχή καινοτομία καθώς και στη διερεύνηση καθημερινών καινοτομικών και υλοποιήσιμων βημάτων.

Απαραίτητα Προσόντα

Βασικές αρμοδιότητες
• Διαχείριση εταιρικής εικόνας
• Διαχείριση και υλοποίηση όλων των δράσεων Marketing-Promotion της
εταιρείας
• Διαμόρφωση και υλοποίηση του Marketing Plan
• Εφαρμογή προωθητικών ενεργειών (Campaigns)
• Συντήρηση και δημιουργία υλικού για την εταιρική ιστοσελίδα
• Παρακολούθηση και συντονισμός όλων των ενεργειών digital marketing (social media, newsletter, google campaigns)
• Σχεδιασμός-Οργάνωση και υλοποίηση εταιρικών εκδηλώσεων
• Επιμέλεια και δημιουργία εταιρικών εντύπων (παρουσιάσεις εταιρίας κ.α.)