Η αγγελία εργασίας έχει λήξει

7/3/2024

Κηπουρός

Τουρισμός - Ξενοδοχεία

Πόλη ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ
Απασχόληση Πλήρης απασχόληση
Επίπεδο Σπουδών Ινστιτούτο Επαγγελματικής Κατάρτισης (ΙΕΚ)

Το 4* Ξενοδοχείο Poseidon Sea Resort στο Νέο Μαρμαρά Χαλκιδικής, έχοντας πάντα ως στόχο να προσφέρει φιλόξενο σέρβις και ποιοτικές υπηρεσίες, επιθυμεί να προσλάβει προσωπικό για την καλοκαιρινή σεζόν 2024.

Αν η ποιότητα στην παροχή των υπηρεσιών, η καλή και με προοπτικές συνεργασία σάς εκφράζουν, θα χαρούμε να λάβουμε το βιογραφικό σας.

Περιγραφή θέσης:

Ο κηπουρός φροντίζει τους κήπους, το γκαζόν και τους εξωτερικούς χώρους των ξενοδοχειακών εγκαταστάσεων με στόχο την άριστη διαμόρφωση του χώρου και την ικανοποίηση των πελατών.

Κύριες αρμοδιότητες:

  • Διασφαλίζει την υγεία των φυτών και μπορεί να αναγνωρίσει πιθανές ασθένειές τους, επιβλαβείς οργανισμούς και να εφαρμόζει τις απαραίτητες τεχνικές για την αντιμετώπισή τους.
  • Διατηρεί καθαρούς τους χώρους πρασίνου (παρτέρια) και τα μονοπάτια από απορρίμματα και φυτικά υπολείμματα.

Απαραίτητα Προσόντα

  • Το λιγότερο 2 χρόνια προϋπηρεσία σε ανάλογη θέση
  • Να γνωρίζει κατηγορίες φυτών εσωτερικού και εξωτερικού χώρου και τις κηπευτικές ιδιαιτερότητές τους
  • Να γνωρίζει τις τεχνικές φυτέματος, ποτίσματος και κλαδέματος
  • Να χειρίζεται με άνεση κλαδευτικά μηχανήματα και εργαλεία
  • Επαγγελματισμός/υπευθυνότητα - Ενεργητικότητα - Πνεύμα ομαδικότητας

Παροχές

  • Επαγγελματικό και σταθερό περιβάλλον εργασίας
  • Διαμονή και διατροφή
  • Προοπτική μακροχρόνιας συνεργασίας
  • Ανταγωνιστικό πακέτο αποδοχών